شناسه خبر : 31790

ایجاد سرانه سلامت برای اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال آینده

ایجاد سرانه سلامت برای اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال آینده

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۱۳۵۰ مرکز مراقبت در منزل مجوز گرفته اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: در سال آینده یک ردیف بودجه مستقل  و سرانه سلامت برای اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری دیده شده است و پیشنهاد این بودجه تحت عنوان لایحه ای به مجلس فرستاده شده است.

به گفته وی امسال برای  اولین بار یک ردیف بودجه تحت عنوان تعرفه گذاری خدمات پرستاری در بودجه پرستاری تعیین می شود.

او بیان کرد: پرداختی تعرفه گذاری خدمات پرستاری به صورت علی الحساب به پرستاران وزارت بهداشت داده شده است اما پرستاران شاغل در سایر بخش ها این علی الحساب را به دلیل فرهم نبودن زیرساخت ها دریافت نکرده اند که در حال حاضر  بودجه و اعتبار این کار تامین شده و هر بهونه ای از انجام این کار به نوعی استنکاف از قانون است.

او افزود: در یک سال گذشته بالغ بر ۱۳۵۰ مرکز مراقبت در منزل مجوز گرفته اند و امیدوارم این نوع خدمت تحت پوشش بیمه قرار بگیرد .آیین نامه هوم کر مورد بازنگری قرار گرفته است که در پی آن توسعه مراقبت های تسکینی انجام  شده و آیین نامه های آن ابلاغ و تصویب شده است.

او ادامه داد: با انجام توافق نهایی و احتمالا مجوز جذب ۴۰ هزار نفر در گروه سلامت گرفته خواهد شد و طبق سنوات گذشته که ۴۰ تا ۵۰ درصد از استخدامی ها مربوط به گروه پرستاری است و امیدوارم تا پایان سال مجوز جذب ۲۰ هزار پرستار اخذ شود.

او گفت: برای اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری مبلغ پنج هزار میلیارد تومان تعیین و بالغ بر ۵۰ درصد توسط سازمان برنامه و بودجه به بیمه ها داده است. تعرفه گذاری خدمات پرستاری برای سال بعد وارد سرانه سلامت خواهد شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای