شناسه خبر : 31715

نرخ اعتیاد بانوان در ایران ۶ دهم درصد است

نرخ اعتیاد بانوان در ایران ۶ دهم درصد است

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری با اشاره به افزایش شیوع اعتیاد بانوان نسبت به دهه گذشته، گفت: نرخ شیوع اعتیاد بانوان در کشور، با اختلاف، پایین‌تر از نرخ جهانی و در حدود ۶ دهم درصد است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، سردار اسکندر مومنی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه آیین افتتاح طرح «یاری‌گران زندگی در روستا» در روستای خیرآباد شهر سمنان ابراز داشت: نرخ شیوع اعتیاد بانوان در جهان بیش از پنج درصد است.

وی با اشاره به اینکه حتی یک معتاد زیاد است، بیان کرد: سن اعتیاد در کشور ۲۴ سال و چند ماه است و نرخ شیوع پنج است و وضعیت کشور نسبت به جهان مطلوب است.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: میانگین سن اعتیاد در جهان ۱۹ و نرخ شیوع هفت است.

وی یادآور شد: ۷۰۰ تن مواد مخدر در کشور طی ۱۰ ماه گذشته کشف شد و ایران براساس گزارش‌های بین المللی رتبه اول در زمینه کشف مواد مخدر دارد.

وی افزود: ۷۰ درصد کشف مواد مخدر طی ۱۰ ماه گذشته سنتی و ۳۰ درصد صنعتی بود و ۷۰ درصد کشف مواد مخدر در مناطق شرقی و حاشیه شرق کشور بود.

سردار مومنی اظهار داشت: ۷۰ درصد کشف مواد مخدر ناشی از اقدامات اطلاعاتی است که این اقدامات به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان ضربه زده است.

وی یادآور شد: استرداد اموال قاچاقچیان نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کمتر و شهدای کشور هم در زمینه مبارزه با اعتیاد کمتر و تلفات اشرار بیشتر شد و شاخص‌ها بهبود یافته است.

وی یادآور شد: طی یکسال گذشته ۱۲ نفر در راه مبارزه با اعتیاد در کشور شهید شدند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری گفت: طرح «یاری‌گران زندگی» در ۴۰ هزار مدرسه اجرا شد و افزایش اجرای این طرح به۸۰ هزار مدرسه پیگیری و پیش‌بینی می‌شود و در سال آینده در تمام مدارس این طرح اجرا شود.

طرح «یاریگران زندگی در روستا» با هدف خودمراقبتی و یاری‌رسانی دانش‌آموزان نسبت به یکدیگر برای پیشگیری از اعتیاد بین این گروه از جامعه برنامه‌ریزی شده تا بتوانند با همراهی و همفکری در برابر این بلای خانمان‌سوز و آسیب‌های اجتماعی ایمن بمانند.

 امروز از تمبر یادبود طرح «یاری‌گران زندگی در روستا» با حضور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری رونمایی شد. بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و زندان، از دیگر برنامه های سفر سردار مومنی در سمنان بود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای