شناسه خبر : 31368

خط انتقال آب از دریای عمان به کرمان کلید خورد

خط انتقال آب از دریای عمان به کرمان کلید خورد

وزیر نیرو ضمن خبر از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب از دریا به کرمان گفت: صبح امروز ۲ واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی مهتاب کویر زرند به ظرفیت ۳۲۴ مگاوات به بهره‌برداری رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در گفت‌وگو با اخبار سیما ضمن اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های بزرگ در استان کرمان گفت: صبح امروز 2 واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی مهتاب کویر زرند به ظرفیت 324 مگاوات به بهره‌برداری رسید.

محرابیان ادامه داد: علاوه بر طرح‌های نیروگاهی طرح‌های متعددی در حوزه شبکه انتقال و توزیع برق و  پست‌ها به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: در بخش آب نیز، طرح‌های متعدد آبرسانی از جمله روستاهای جهاد آبرسانی امروز افتتاح شد و مردم از انتفاع این طرح‌ها بهره‌مند خواهند شد.

محرابیان تاکید کرد: از مهمترین طرح‌هایی که امروز در استان کرمان شروع می‌شود، طرح انتقال آب از دریا به کرمان است که در فاز اول زمینه تامین آب شهر کرمان و رفسنجان را مهیا خواهد کرد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه این طرح به صورت جهادی و در سریع‌ترین زمان ممکن تکمیل  خواهد شد و برنامه بهره‌برداری آن برای سال 1402 تدوین شده است.

وزیر نیرو در بیان جزییات طرح انتقال آب از دریا به کرمان گفت: این طرح از 2 مخزن و 2 باب ایستگاه ‍پمپاژ به ارتفاع 300 متر بهره‌ می‌برد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای