شناسه خبر : 30806

تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ تصویب شد

تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ تصویب شد

در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، موضوع "تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ " بررسی شد و به تصویب رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  در این نشست دانشجو رییس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو بر اساس سیاست های کلی دانشگاه و شاخص های تعیین شده خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر دانشگاه با آن مواجه است بحث انباشت دانشجو در گروه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا طی دوسال و نیم اخیر بوده و این امر سبب شده تا دفاع بسیاری از دانشجویان به تاخیر بیفتد و در شرایط فعلی جذب دانشجوی جدید به روال قبل، باعث بروز مشکلاتی خواهد شد و حجم زیاد دانشجو بر کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاه تاثیر منفی خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به شرایط فوق باید برای تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه‌ها فیلتر دیگری نیز لحاظ گردد .

همچنین گروه‌ ها یا گرایش هایی که طی چند سال متوالی دانشجو پذیرش نکرده اند با عدم ثبات روبرو خواهند شد و باید حتما این موضوع، مورد توجه قرار گیرد و بیش از یک سال نباید در پذیرش دانشجو در گروه ها و گرایش ها فاصله بیفتد.

دانشجو خاطر نشان کرد: برای تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۳ خداداد حسینی به همراه معاونان، آموزشی،‌ پژوهشی و دانشجویی_ فرهنگی  فرمول C را با توجه به شرایط موجود و شاخص تعداد دانشجویان و نیز نسبت استاد به دانشجو بررسی و اصلاح می‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در گام نخست با توجه به کمبود وقت، از سوی همکاران معاونت آموزشی اصلاحیه ای برای تعیین ظرفیت در سال ۱۴۰۲ انجام شد و ظرفیت پذیرش دانشجو کاهش یافت.

هرچند این کاهش اندک در یک سال مشکل را حل نخواهد کرد و باید در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ سال این امر مورد توجه قرار گیرد تا دانشجویان سنواتی نیز فازغ التحصیل شوند.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: در این راستا لازم است گروه هایی که چندین گرایش دارند به صورت یک سال درمیان در گرایش های خود جذب دانشجو نمایند.

همچنین با توجه به ظرفیت اعضای هیات علمی، دانشجو به آنان داده شود و این را از رضایتمندی دانشجویان هر استاد و میزان وقتی که هر عضو هیات علمی برای دانشجویان خود صرف می کند و نیز خروجی پژوهشی و ارتباط با صنعت هر استاد می توان تشخیص داد.

در ادامه اسدالله کردنائیج معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس به روند تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ و نیز مشکل انباشت دانشجویان به دلیل کرونا اشاره کرد و گفت: برای حل این مشکل، تک تک گروه ها شامل تعداد اعضای هیات علمی و دانشجویان هر گروه، مورد بررسی قرار گرفت و با یک نگاه حداقلی میزان ظرفیت هر گروه محاسبه شد و این امر قطعا در جهت بالا بردن کیفیت اموزش و پژوهش دانشگاه انجام شده است .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه، اعضای شورای دانشگاه به بیان نظرات و دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند و مقرر شد طی یک روز آینده، میزان ظرفیت هر گروه از سوی دانشکده ها اعلام شود.

همچنین موضوع تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۱۴۰۲ با اکثریت آرا به تصویب رسید.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای