شناسه خبر : 30464

هیچ خللی در روند گازرسانی نداشتیم

هیچ خللی در روند گازرسانی نداشتیم

رئیس مرکز راهبری گاز ایران گفت: گاز در جنوب تولید می‌شود و به مرکز می‌رسد و از آنجا به سمت شرق توزیع می‌شود و با وجود سرمای بی سابقه‌ای که در کشور داریم هیچ خللی در روند گازرسانی نداشتیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، کوشکی در ارتباط با رسانه ملی گفت: میزان مصرف گاز از اویل دی ماه بالغ بر ۶۰۰ میلیون مترمکعب در بخش خانگی و تجاری ثبت شده و حداکثر مقدار مصرف در روز پنجشنبه ۶۸۵ میلیون متر مکعب بود که ۸۰ درصد از گاز تولیدی در بخش خانگی و تجاری مصرف شد.
 
وی افزود: میزان مصرف گاز در سال‌های قبل هم خارج از الگو بود و در مقایسه با سال گذشته مصرف خانگی ۶۰۰ میلیون متر مکعبی را در اواخر دی ماه شاهد بودیم یعنی سال گذشته ۲۷ دی ماه مصرف خانگی ۶۰۰ میلیون متر مکعبی را ثبت کردیم. اما امسال هوا سردتر بود و در نیمه آذر ماه میزان مصرف گاز به ۶۰۰ میلیون متر مکعب در بخش خانگی رسید.
 
رئیس مرکز راهبری گاز ایران ادامه داد: با پایداری سرمای از اوایل دی ماه، مصرف گاز بالای ۶۰۰ میلیون مترمکعب بود و این میزان از مصرف تداوم داشت و برای آمادگی کامل شبکه فرصت نداشتیم.
وی افزود: با توجه به مناطق مختلف، الگوی مصرف در بخش خانگی و تجاری متفاوت است به عنوان مثال الگوی مصرف برای هر خانوار تهرانی روازنه حدود ۱۰ متر مکعب گاز تعیین شده، اما این میزان از مصرف در شهر تهران دو برابر است و در استان‌های سردسیر نیز افزایش مصرف را شاهد هستیم.
 
 رئیس مرکز راهبری گاز ایران گفت: با پوشیدن لباس گرم، پوشاندن دریچه کولر، تنظیم دمای رفاه منزل، محیط‌های اداری و محیط‌های تجاری به ۱۸ تا ۲۱ درجه باشد که می‌توان به الگوی مصرفی رسید.
 
کوشکی افزود: مدیریت تولید گاز با شرکت ملی گاز و مدیریت مصرف با مردم عزیز است که راهکار‌های متفاوتی برای مصرف وجود دارد در بعضی از راهکار‌ها که هم زمانبر و مستلزم هزینه هستند مانند استفاده از پنجره‌های دوجداره یا عایق کاری سیستم موتورخانه، اما راهکار‌های وجود دارد که بدون هزینه و به راحتی می‌شود آن‌ها را انجام داد و در کاهش مصرف گاز بسیار تاثیرگذار است.
 
وی ادامه داد: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی امروز و فردا تداوم سرمای را داریم و دو تا موج بارشی و سرما هم در این هفته وارد کشور می‌شود و از مردم عزیز می‌خواهیم کمک کنند که همه هموطنان عزیز از نعمت گاز بهره‌مند باشند.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای