شناسه خبر : 29451

بازار طلای جهانی در سکوت

بازار طلای جهانی در سکوت

قیمت طلا در معاملات اولیه امروز(سه‌شنبه) تغییر چندانی نداشت زیرا سرمایه‌گذاران پیش از انتشار آمار تورم ایالات‌متحده و تصمیم فدرال‌رزرو احتیاط کردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۵۷ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۲.۵ درصد افزایش به ۱۷۸۴ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۱۴ درصد افزایش به ۱۷۸۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.

تمرکز بازار اکنون به گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات‌متحده برای ماه نوامبر است. انتظار می‌رود بانک مرکزی ایالات‌متحده در نشست نهایی خود در سال ۲۰۲۲ در ۱۳ تا ۱۴ دسامبر، نرخ بهره را ۵۰ واحد افزایش دهد.

نرخ‌های پایین تر برای شمش سودمند است زیرا هزینه فرصت نگهداری دارایی غیر بازده را کاهش می‌دهد. گلدمن ساکس انتظار دارد طلا، با محرک‌های تقاضای واقعی آن، در درازمدت عملکرد بهتری از بیت‌کوین پرنوسان داشته باشد.

دارایی‌های بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا؛ اس پی دی آر روز جمعه ۰.۳ درصد افزایش یافت. در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با قیمت ۲۳.۳۰ دلار ثابت بود، پلاتین بدون تغییر ۱۰۰۱ دلار و ۴۶ سنت و پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۸۸۶ دلار و ۳۸ سنت رسید.

 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای