شناسه خبر : 27991

ثروت مالک اسنپ‌چت به باد رفت

ثروت مالک اسنپ‌چت به باد رفت

مدیرعامل و یکی از موسسان شرکت اسنپ، ۸۳ درصد از ثروتش را در یک سال گذشته از دست داده و ثروت او از ۱۳.۹ میلیارد دلار به ۲.۳ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، برآوردهای شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می‌دهد ایوان اشپیگل، ۸۳ درصد از ثروتش را طی یک سال گذشته از دست داده است و ثروت خالص او در فاصله ۲۱ اکتبر سال ۲۰۲۱ تا ۲۱ اکتبر سال ۲۰۲۲، به میزان ۱۱.۶ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده و از ۱۳.۹ میلیارد دلار، به ۲.۳ میلیارد دلار سقوط کرده است.

ثروت بابی مورفی، موسس دیگر اسنپ که به عنوان مدیر فناوری این شرکت فعالیت دارد، در سال ۲۰۲۲ به میزان ۸۱ درصد سقوط کرده و تا روز جمعه، به ۱.۹ میلیارد دلار رسید.

اسنپ که شرکت مادر اسنپ‌چت است، ۳۶۰ میلیون دلار ضرر خالص را برای سه ماهه سوم امسال گزارش کرده که در مقایسه با ۷۲ میلیون دلار ضرر در مدت مشابه سال گذشته، افزایش پیدا کرده است. این ضرر شامل ۱۵۵ میلیون دلار هزینه‌های بازسازی بوده است.

رکود کسب و کار تبلیغات و همچنین توقف رشد کاربران، نقش بسزایی در این ضرر مالی داشته است. شمار کاربران روزانه فعال اسنپ چت، همچنان رو به رشد است و تا پایان سپتامبر به ۳۶۳ میلیون نفر رسید که بر مبنای سالانه ۱۹ درصد رشد داشت اما نرخ رشد، آهسته شده است.

ایوان اشپیگل در ماه مه اعلام کرده بود اسنپ روند استخدام را آهسته می‌کند. سپس اخراج حدود ۲۰ درصد از کارکنان و تعطیلی پروژه‌ها در اسنپ اعلام شد. منابع آگاه به بیزنس اینسایدر گفتند: این شرکت به درآمدزایی از کاربران، رشد درآمد و جذب کاربران مسن‌تر به این اپلیکیشن متمرکز شده است.

اسنپ همچنین دفتر اجاره‌ای خود در سانفرانسیسکو را واگذار کرده است.

 اشپیگل، مورفی و رجی براون در دانشگاه استنفورد با یکدیگر آشنا شدند و سه نفری این اپلیکیشن را برای نخستین بار در ژوییه سال ۲۰۱۱ تحت نام پیکابو، عرضه کردند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای