شناسه خبر : 27189

قطر ۴ برابر ۷ میزبان اخیر جام جهانی هزینه کرد

 قطر ۴ برابر ۷ میزبان اخیر جام جهانی هزینه کرد

کشور قطر به تنهایی ۴ برابر ۷ میزبان اخیر جام جهانی هزینه کرده است و این نشان می‌دهد که به خوبی خود را آماده میزبانی از بزرگ ترین رقابت فوتبالی در جهان کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، قطر برای میزبانی جام‌جهانی ۲۲۰ میلیارد دلار هزینه کرده است که این ۴ برابر کل رقمی است که ۷ میزبان جام جهانی داشته‌اند.

 قطر به عنوان نخستین کشور در خاورمیانه میزبان جام جهانی خواهد بود. تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ کمتر از دو ماه دیگر باقی مانده است و کشور قطر با وجود حرف و حدیث های زیاد میزبانی این رقابت بزرگ را برعهده خواهد گرفت.

قطر برای میزبانی جام جهانی هزینه سرسام آوری کرده، به طوری که طبق گزارش الجزیره این کشور ۲۲۰ میلیارد دلار خرج ساخت ورزشگاه‌ها و زیر ساخت‌ها کرده است، این درحالی است که ۷ میزبان اخیر جام جهانی تنها ۴۴ میلیارد دلار برای میزبانی این رقابت بزرگ هزینه کرده‌اند.

به این ترتیب کشور قطر به تنهایی ۴ برابر ۷ میزبان اخیر جام جهانی هزینه کرده است و این نشان می‌دهد که به خوبی خود را آماده میزبانی از بزرگ ترین رقابت فوتبالی در جهان کرده است.

در ادامه گزارش الجزیره آمده است: آمریکا برای میزبانی جام جهانی ۱۹۹۴ نیم میلیارد دلار هزینه کرد، این درحالی است که فرانسه برای میزبانی جام جهانی ۲.۳ میلیارد، ژاپن ۷ میلیارد، آلمان ۴.۳ میلیارد، آفریقای جنوبی ۳.۶ میلیارد، برزیل ۱۵ میلیارد و روسیه هم در جام جهانی اخیر ۱۱.۶ میلیارد هزینه کردند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای