شناسه خبر : 24056

کاهش ۴۴ درصدی موارد بستری بیماران کرونایی

کاهش ۴۴ درصدی موارد بستری بیماران کرونایی

تعداد موارد بستری جدید بیماران کرونا در هفته گذشته نسبت به هفته اول خرداد با کاهش ۴۴ درصدی از ۳۱۹ به ۱۷۸ مورد رسیده و موارد فوت روزانه نیز در این بازه زمانی از ۲۹ به ۲۲ نفر رسید که معادل حدود ۲۵ درصد کاهش است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وبدا، تعداد موارد سرپایی شناسایی شده در هفته گذشته نسبت به هفته اول خرداد از یک هزار و ۱۶۲ به ۸۱۰ نفر رسیده که کاهش حدود ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد که حاکی از کاهش بار بیماری در کشور است.

مقایسه تعداد بیماران بستری کووید۱۹ بین هفته‌های اول و دوم خرداد نشان از کاهش و ثبات بیماری بستری در ۲۸ استان کشور دارد البته در سه استان دیگر نیز تعداد موارد بستری در کل هفته گذشته ۵ و ۶ نفر بوده است.

همچنین کاهش یا ایستایی موارد فوتی هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل آن در ۲۸ استان کشور ثبت شده و در سه استان دیگر نیز تعداد موارد مرگ و میر هفتگی از صفر و یک به یک و ۲ نفر رسیده است.

طبق آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونا در کشور که از سوی وزارت بهداشت منتشر شده اکنون هیچ شهر قرمز و نارنجی در کشور وجود ندارد و ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد و ۳۳۵ شهر در وضعیت آبی هستند.

دیروز جمعه ۲۰ خرداد مرگ به دلیل کرونا در کشور ثبت نشد و مجموع جان باختگان این بیماری در عدد ۱۴۱ هزار و ۳۴۳ نفر ثابت ماند و برای دومین بار است که ایران در طول پاندمی، روز بدون فوت کرونایی را تجربه می‌کند.  

تا کنون ۶۴ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۱۹۹ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۵۸۹ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۶۹۷ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۰ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۸۵ دُز رسید.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای