شناسه خبر : 23731

آمار زندانیان غیرعمد سمنان و خراسان‌شمالی تک‌رقمی است

آمار زندانیان غیرعمد سمنان و خراسان‌شمالی تک‌رقمی است

طبق آخرین آمار ارایه شده هم‌اکنون ۳۲۰۲ زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند که ۱۰۸ نفر از این زندانیان را زنان شامل می‌شوند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، سید اسدالله جولایی رئیس هیات امناء این نهاد حمایتی در تشریح آخرین وضعیت محکومان جراین غیرعمد گفت: در حال حاضر ۳۰۹۴ زندانی مرد و ۱۰۸ زندانی به دلیل ناتوانی در تامین دیون خصوصی و محکومیت‌های ناشی از تادیه دیات حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی در بند زندان حضور دارند.

وی ادامه داد: زندانیان بدهکار دیه ناشی از حوادث کار با هفت محکوم دیه منجر به فوت و ده محبوس دیه ناشی از ایراد جرح کمترین طیف بدهکارانِ تک‌قرار تحت حمایت ستاد دیه را به خود اختصاص داده‌اند و در مقابل محکومان مالی ناشی از صدور چک یا ضمانت به واسطه این اوراق تجاری با ۲۳۶۱ زندانی، شلوغ‌ترین دسته محکومان جرایم غیرعمد به شمار می‌روند.

فارس بیشترین زندانی غیرعمد را دارد

جولایی با مقایسه آمار استان‌های کشور در قبال میزبانی از زندانیان غیربدهکار اظهار کرد: استان فارس با ۳۸۵ زندانی جرایم غیرعمد در صدر فهرست بیشترین زندانی غیرعمد قرار گرفته است و در ادامه کرمانشاه با ۲۸۵ محکوم واجد شرایط و استان‌های خراسان‌رضوی و خوزستان هر کدام با نگهداری از ۲۶۱ زندانی غیرعمد در ردیف‌های بعدی این جدول عددی قرار دارند.

آمار زندانیان غیرعمد سمنان و خراسان‌شمالی تک‌رقمی است

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور با تقدیر از همراهی برخی از قضات در خصوص قبولی دادخواست‌های اعسار یا تعدیل اقساط گفت: امروز در برخی از استان‌ها افزون بر تاکید حداکثری روی مقوله پیشگیری و آموزش عمومی، در راستای ممناعت از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها برخی محاکم با درک کامل از آثار سوء مجازات حبس، قدم بزرگی در کاهش جمعیت زندانیان برداشته و قابل تامل است امروز به برکت همین اقدمات و نگاه حبس‌زدا در استان‌های سمنان، و خراسان‌شمالی کمتر از ۱۰ زندانی جرایم غیرعمد حضور دارند.

 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای