شناسه خبر : 23595

تحقق ۱۰۰ درصدی هدف گذاری در رابطه با کاهش خودروهای ناقص در سال گذشته

تحقق 100 درصدی هدف گذاری در رابطه با کاهش خودروهای ناقص در سال گذشته

سایپا در دو ماه ابتدایی سال جاری افزایش تولید را ادامه داده و توانسته در فروردین ماه، روزانه ۱۳۰۳ دستگاه خودرو و در اردیبهشت ماه ۱۵۲۳ دستگاه خودرو تولید کند و در هفته پایانی اردیبهشت ماه تولید به صورت روزانه به ۱۷۳۰ دستگاه خودرو رسیده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از سایپانیوز، گروه خودروسازی سایپا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با تقویت تولید دانش بنیان و بر اساس یکی از بندهای فرمان 8 ماده ای رئیس جمهور به منظور افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت، این مهم را در دستور کار خود قرار داده و توانسته در بهمن و اسفند ماه سال گذشته به ترتیب 1060 و 1123 دستگاه خودرو به صورت روزانه تولید و روانه بازار کند و روند افزایشی تولید را داشته باشد.

در خصوص خودروهای ناقص در دی ماه ۱۴۰۰ تعداد 79264 دستگاه در پارکینگ این شرکت موجود بوده که شمار این خودروها در اسفند ماه سال گذشته به حدود 43000 دستگاه کاهش یافته تا شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی هدف تعیین شده در رابطه با کاهش تعداد این خودروها طی سال ۱۴۰۰ باشیم.

همچنین تعداد خودروهای ناقص در اردیبهشت ماه سال جاری از حدود 31 هزار دستگاه به حدود ۲۵ هزار دستگاه کاهش یافته (کاهش حدود 6000 دستگاه) تا شاهد کاهش حدود 18000 دستگاه خودروی ناقص در پارکینگ‌های گروه خودروسازی سایپا تا پایان اردیبهشت سال جاری نسبت به اسفند ۱۴۰۰، باشیم و به زودی تعداد خودروهای مذکور به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

تعهدات کلی گروه خودروسازی سایپا در سال ۱۴۰۱ معادل ۱۹۴ هزار و ۹۱۳ دستگاه خودرو و تعهدات معوق آن معادل ۶ هزار و ۱۹۰ دستگاه خودرو است که نشان از کاهش قابل توجه تعهدات معوق این شرکت را دارد.

در رابطه با تولید تجمیعی گروه خودروسازی سایپا طی سال ۱۴۰۱ نیز حدود 56 هزار دستگاه خودرو تولید شده است که بر اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این بخش تاکنون  ۹۹ درصد برنامه محقق شده که از این تعداد تولید حدود 50 هزار دستگاه بر اساس تولید به صورت نرخ "عبور مستقیم" حدود 90 درصدی انجام شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای