شناسه خبر : 23460

دریافت هرگونه وجه در مدارس غیر قانونی است

دریافت هرگونه وجه در مدارس غیر قانونی است

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه از ممنوعیت دریافت هرگونه وجه در زمان اعلام نتایج و تحویل کارنامه خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بهمن نریمانی، گفت: دریافت هرگونه وجه در زمان اعلام نتایج و تحویل کارنامه به اولیای دانش آموزان، به غیر از وجه بیمه و کتاب ممنوع است. مدیران مدارس حق دریافت وجه از دانش آموزان حین ثبت نام را ندارند.
به گفته نریمانی، هیچ مدرسه‌ای تا زمان اعلام رسمی آغاز ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس اجازه ندارد دانش‌آموزان را در مدارس پیش‌ثبت‌نام کند. مدیران مدارس باید بعد از اعلام نتایج امتحانات نوبت دوم، طبق دستورالعمل‌های مربوط به ثبت نام و رعایت موارد قانونی، اقدام به ثبت‌نام دانش‌آموزان کنند.
وی اضافه کرد : با هر نوع پیش ثبت‌نام دانش‌آموزان از سوی مدارس برخورد می‌شود؛ خانواده‌ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مورد پیش‌ثبت‌نام در مدارس دولتی و غیردولتی می‌توانند با ورود به سایت (http://shekayat.medu.ir/) یا مراجعه حضوری یا تلفنی به اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان نسبت به اعلام تخلف اقدام کنند تا اقدامات لازم برای برخورد با متخلفین انجام شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای