کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی با سرویس کولر‌های آبی

کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی با سرویس کولر‌های آبی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: با اقدام ساده‌ای مانند سرویس سیستم‌های سرمایشی مصرف این کولر‌ها تا ۳۰ درصد می‌تواند کاهش پیدا کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، قاسم شهابی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: افزایش دمای هوا موجب افزایش مصرف بسیار زیاد برق خواهد شد که برای مدیریت این موضوع برنامه‌های متعدد در بخش‌های مختلف اعم از خانگی، تجاری و صنعتی صورت می‌گیرد.

او افزود: امسال یک اقدام مفید انجام شد و آن هم بحث اپراتور هوشمند انرژی است. برنامه کاربردی «با انرژی» ایجاده شد که از این طریق مصرف انرژی به ویژه برای مشترکان خانگی و تجاری قابل رصد است. هدف ما به هیچ وجه عدم استفاده از برق نیست، اما به دنبال استفاده درست و به اندازه از این انرژی بار ارزش هستیم. می‌توانیم با اقداماتی مانند سرویس کولر‌ها و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج در مدیریت مصرف کمک کنیم.

این مقام مسئول با مقایسه میزان مصرف برق در کشور گفت: شدت مصرف انرژی در ایران بالاست و به نسبت آن چیزی که مصرف می‌کنیم، به خروجی مطلوب نمی رسیم. سرویس سیستم‌های سرمایشی و استفاده درست از آنها تا ۳۰ درصد مصرف برق را کاهش می‌دهد.

ارسال نظر