برنامه کاهش مصرف برق با اپراتور هوشمند انرژی

 برنامه کاهش مصرف برق با اپراتور هوشمند انرژی

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: به منظور کاهش بار شبکه سراسری در دوره اوج مصرف برق، در بخش‌های مصرف با توجه به فراوانی روش‌های مدیریت مصرف برق اعمال می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، «یحیی بخشعلی زاده قیاسی» گفت: در ماه‌های تیر و مرداد مشترکان تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران روزانه با روش های مدیریت مصرف میزان مصرف برق خود را کاهش می دهند.

وی افزود: به طور کلی به علت تغییر فرهنگ مصرف و استفاده از کولر‌های گازی پیک بار شبکه سراسری در ایام گرم سال افزایش می یابد، لذا برای حفظ پایداری شبکه سراسری مدیریت مصرف برق بخش‌های مختلف اجرایی می‌شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در ادامه با اشاره به همکاری اپراتور همراه اول به عنوان اپراتور هوشمند انرژی در کنار شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور، گفت: پیش بینی می‌شود در بخش خانگی و تجاری از طریق اپراتور هوشمند انرژی کاهش پیک انجام شود و هدف اصلی از این پروژه کاهش مصرف انرژی از طریق فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف برق مشترکان بخش خانگی و تجاری است.

قیاسی یکی از ابزار‌های مهم در کنترل و مدیریت بار شبکه را بهره گیری از لوازم اندازه گیری هوشمند دانست و افزود: از طریق کنتور‌های هوشمند امکان بررسی بار لحظه‌ای مشترکین برای همکاران فراهم شده و با پایش این اطلاعات، وضعیت مشترکان همکار و غیر همکار نیز به صورت دقیق مشخص می‌شود.

ارسال نظر