ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر به ۱۱۸۶ مگاوات رسید

ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر به ۱۱۸۶ مگاوات رسید

ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر کشور در فروردین امسال به یک هزار و ۱۸۶.۲۶ مگاوات رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا،  افزایش ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از برنامه‌های مهم وزارت نیرو در دولت سیزدهم است. براین‌اساس رسیدن به ظرفیت ۱۰ هزار مگاواتی در این بخش هدف‌گذاری شده است.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا) ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در فروردین‌ماه امسال در حالی به رقم یک هزار و ۱۸۶ مگاوات رسید که سهم نیروگاه‌های خورشیدی ۵۸ درصد ( ۴۸۷ مگاوات) از مجموع کل انرژی‌های تجدیدپذیر است.

انرژی بادی با سهمی ۳۱ درصدی، ۳۶۴ مگاوات از مجموع کل انرژی‌های تجدیدپذیر را دارد و نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک به‌عنوان یکی از انواع انرژی‌های تجدیدپذیر سهمی ۹ درصدی دارند. این نیروگاه‌ها ۱۰۳.۶۷ مگاوات از مجموع کل انرژی‌های تجدیدپذیر کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

نیروگاه‌های زیست‌توده با سهم یک‌درصدی ۱۲.۵ مگاوات از مجموع کل انرژی‌های تجدیدپذیر کشور را دارند. همچنین نیروگاه‌های توربین انبساطی هم با یک درصد سهم ۹.۶ مگاوات از مجموع کل انرژی‌های تجدیدپذیر را به خود اختصاص داده‌اند. سهم انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک در سبد تولید برق کشور ۰.۶ درصد است.

تلاش برای تحقق هدف ۱۰ هزار مگاواتی انرژی‌های تجدیدپذیر همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر