افزایش تولید برق هسته‌ای ایران به ۳ هزار مگاوات

افزایش تولید برق هسته‌ای ایران به ۳ هزار مگاوات

مجری فازهای ۲ و ۳ نیروگاه‌های هسته‌ای بوشهر با تشریح آخرین وضعیت ساخت ۲ واحد نیروگاه اتمی دیگر در بوشهر گفت: با تکمیل این ۲ واحد جدید نیروگاه هسته‌ای تولید برق هسته‌ای به ۳هزار مگاوات افزایش می‌یابد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، مسعود نصوری با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای ایران، با بیان اینکه ۲ واحد نیروگاه اتمی دیگر هر کدام با ظرفیت تولید یک‌هزار و ۵۷ مگاوات برق در  جوار نیروگاه نخست اتمی بوشهر در حال ساخت است، اظهار داشت:‌ اکنون ۳ هزار نفر نیروی داخلی در ساخت این پروژه در قالب ۱۰ شرکت ایرانی مشغول هستند.

مجری فازهای ۲ و سه نیروگاه‌های هسته‌ای بوشهر با اشاره به روند ساخت ۲ واحد نیروگاه اتمی در بوشهر اضافه کرد: تاکنون ۴ میلیون مترمکعب خاک‌برداری و ۲.۲ میلیون مترمکعب خاک‌ریزی انجام شده است.

ساخت دیواره داخلی رآکتور هسته‌ای نیروگاه دوم

وی ایجاد تکنولوژی برتر در کشور در این عرصه ادامه داد: برای بهسازی و تحکیم بستر ۴۷ هزار شمع به‌عمق ۱۸ متر و با قطر ۱.۶۰ متر کوبیده شد و این کار در سال گذشته به پایان رسید.

مجری نیروگاه‌های هسته‌ای دوم و سوم بوشهر با اشاره به ساخت دیواره داخلی رآکتور هسته‌ای نیروگاه دوم اضافه کرد: قرارداد احداث ساختمان اصلی رآکتور هسته‌ای واحد دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر منعقد شد و عملیات اجرایی ساختمان توربین و جانبی در حوزه دریا آغاز شد.

افزایش تولید برق هسته‌ای تا ۳هزار مگاوات

نصوری با بیان اینکه با تکمیل این ۲ واحد جدید نیروگاه هسته‌ای تولید برق هسته‌ای به ۳ هزار مگاوات افزایش می‌یابد اضافه کرد: مجموعه این اقدامات انجام‌شده به‌دست نیروهای توانمند متخصص ایرانی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه صنعت هسته‌ای به‌عنوان صنعت پیشران محسوب می‌شود تصریح کرد: این صنعت نقش اساسی در عرصه فناوری دارد و تکنولوژی ساخت برتر دارد این ظرفیت به صنعت کشور در همه ابعاد منتقل می‌شود و در دیگر صنایع قابل استفاده است.

ساخت پروژه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت ۷۰هزار مترمکعب

مجری نیروگاه‌های هسته‌ای دوم و سوم بوشهر ادامه داد: این صنعت بستر رشد دیگر صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌ای که توانمند علمی دارند می‌شود و در مجموع مؤلفه قدرت و اقتدارآفرین است.

نصوری از ساخت پروژه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب در جوار نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و گفت: این پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و افتتاح می‌شود و تا ۱۰۵ هزار مترمکعب قابل توسعه است.

ارسال نظر