پیش بینی افزایش ۱۸۰۰ مگاواتی مصرف برق در ۳ استان

پیش بینی افزایش ۱۸۰۰ مگاواتی مصرف برق در ۳ استان

به منظور بررسی پیشرفت طرح‌های اولویت دار تعریف شده صنعت برق در استان‌های تهران، قم و البرز نشستی با حضور مدیرعامل شرکت توانیر و مدیران ارشد صنعت برق مناطق یاد شده در توانیر برگزار شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت نیرو، در این نشست که معاونان و مدیران ارشد توانیر نیز حضور داشتند، مصطفی رجبی مشهدی ضمن بیان اهمیت مدیریت‌بار در منطقه تهران و استان‌های قم و البرز، بر لزوم آمادگی نیروگاه‌های منطقه تاکید کرد.

وی همچنین ضمن بررسی آخرین وضعیت طرح‌های اولویت‌دار این مناطق که برای گذر از اوج مصرف برق ١٤٠٣ برنامه‌ریزی شده است، گفت: در مدار قرار گرفتن این طرح‌ها می‌تواند صنعت برق را در تابستان امسال کمک کند.

در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شبکه برق کشور، گلوگاه‌های اصلی شبکه انتقال، فوق توزیع و توزیع در حیطه برق منطقه‌ای تهران و استان‌های البرز و قم مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز پست‌های در حال احداث نیز تصمیم گیری شد.

در بخش دیگری از این نشست وضعیت پیشرفت طرح‌های اولویت‌دار خط و پست انتقال مطابق ١٨٠ برنامه عملیاتی وزارت نیرو برای عبور بی‌دغدغه از اوج بار تابستان امسال با جزییات فنی مورد بررسی قرار گرفت که با ارایه تدابیر لازم در جهت رفع چالش‌ها و پیشبرد هر چه سریع تر طرح‌ها از سوی مدیرعامل شرکت توانیر همراه بود.

براساس گزارش ارائه شده توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در این نشست اوج بار سال گذشته برق منطقه‌ای تهران ١٢٥٠٠ مگاوات بود که انتظار می‌رود امسال به بیش از ١٣٤٥٠ مگاوات افزایش یابد که مستلزم تقویت برنامه‌های مدیریت مصرف برق از ١٥٠٠ مگاوات سال قبل به حدود هزار و ٨٠٠ مگاوات در سال جاری در سطح ٣ استان است.

تاکید بر آمادگی اجرای ذخیره عملیاتی تا مهر،ماه، همچنین لزوم رعایت سلسله مراتب و فرامین عملیات مدیریت بار و انرژی از دیسپاچینگ ملی تا دیسپاچینگ‌های منطقه‌ای و توزیع از دیگر نکات مورد تاکید در این نشست بود. در ادامه مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گزارشی از آمادگی ٤ واحد تحت تعمیر نیروگاه سیاه بیشه و اقدامات انجام شده در این خصوص ارایه داد.

براساس این گزارش اوج بار برق منطقه‌ای تهران طی سه هفته گذشته به ٤٤ هزار مگاوات رسید و روند افزایش به بیش از ٥٠ هزار مگاوات از هفته آینده مورد انتظار است و این سه استان ٢٥ هفته دشوار را پیش رو دارند که مستلزم اجرای دقیق و کامل دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت نیرو در حوزه صنایع بزرگ کشور، بخش کشاورزی، ادارات، شهرکهای صنعتی و صنایع متوسط است و اجرای دقیق برنامه های ابلاغی مدیریت مصرف برق از جایگاه ویژه ای در عبور بی دغدغه از تابستان برخوردار است.

ارسال نظر