چشم‌انداز ضعیف تقاضا، نفت را ارزان کرد

چشم‌انداز ضعیف تقاضا، نفت را ارزان کرد

بازار نفت بیشتر از تنش‌های ژئوپلتیکی نگران تقاضاست و تاثیر این نگرانی امروز در قیمت نفت دیده می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، از آنجا که موانع اقتصادی سبب شده تا چشم‌انداز تقاضا برای نفت چندان دلگرم‌کننده نباشد و نگرانی در مورد تنش‌های ژئوپلتیکی در غرب آسیا و حمله به پایانه صادراتی سوخت روسیه را خنثی کرده، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۵۲ سنت کاهش ۷۸.۰۴ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۴۸ سنت کاهش ۷۲.۹۳ دلار معامله شد.

در غرب آسیا جنگ غزه شدت گرفته و آمریکا با مداخله نظامی در دریای سرخ حرکت کشتی‌ها در این دریا را مختل کرده است.

به نوشته رویترز، با وجود حمله هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی به یک پایانه بزرگ صادرات سوخت روسیه، قیمت‌ها به سختی تغییر کرد. دومین تولیدکننده بزرگ گاز طبیعی روسیه، نوآتِک دیروز اعلام کرد، مجبور شدت تا تمامی فعالیت‌های خود را در پایانه دریای بالتیک به علت آتش‌سوزی متوقف کند.

تونی سیکامور، تحلیلگر بانک آی‌جی معتقد است، باز شدن آرام بازار در صبح امروز با وجود تنش‌های ژئوپلیتیکی در اروپا و خاورمیانه، نشان‌دهنده احساسات فعلی حاکم در بازار نفت خام است.

واندانا هری، بنیانگذار وبگاه ارائه‌دهنده تحلیل بازار نفت Vanda Insights، می‌گوید، درصورتی هیچ عامل تشدیدکننده فضا وجود نداشته باشد، بازه مبادلات نفت محدود و با فشار کاهشی خواهد بود.

جدیدترین برآوردی که در مورد رشد اقتصادی توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا، آژانس بین‌المللی انرژی و سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام در سال ۲۰۲۴ انجام شده است یک بازه گسترده میان ۱.۲۴ تا ۲.۲۵ میلیون بشکه در روز است.

بزرگ‌ترین شرکت خدماتی جهان، بیکر هیوز اعلام کرده، تعداد دکل‌های حفاری آمریکا در هفته گذشته ۲ دکل کاهش یافته و به ۴۹۷ دکل رسیده است که کمترین میزان از نیمه ماه نوامبر به شمار می‌رود.

ارسال نظر