شناسه خبر : 38108

تأمین تجهیزات ۴۰۰ جایگاه سوخت‌گیری CNG توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح

تأمین تجهیزات ۴۰۰ جایگاه سوخت‌گیری CNG توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح

با حضور مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، موافقت‌نامه همکاری ساخت و تجهیز ۴۰۰ جایگاه سوخت CNG کشور توسط وزارت دفاع به امضای طرفین رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان، با حضور امیر سرتیپ دوم «افشین خواجه‌فرد» مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و «جلیل سالاری» مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، موافقت‌نامه همکاری ساخت و تجهیز ۴۰۰ جایگاه سوخت CNG کشور توسط وزارت دفاع به امضای طرفین رسید.

بر اساس این موافقت‌نامه قرار است با استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های دانشی و فناورانه شرکت صنایع هواپیما‌های ایران (هسا) و بخش خصوصی، پس از تصویب منابع لازم در شورای اقتصاد، ۴۰۰ جایگاه سوخت CNG در نقاط مختلف کشور تجهیز و در اختیار هموطنان قرار گیرد.

صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح پیش از نیز گام‌های بزرگی را در راستای به خدمت‌گیری فناوری‌های صنعت هوایی جهت رفع گلوگاه‌های صنعتی کشور در حوزه نفت و گاز، اعم از ساخت و تجهیز ۸۵۰ جایگاه سوخت‌گیری CNG، طراحی و ساخت شبیه‌ساز‌های کنترل فوران حفاری چاه‌های نفت و انواع پمپ‌ها و سامانه‌های گلوگاهی برداشته است.

ارسال نظر