شناسه خبر : 40531

اختصاصی چابک آنلاین؛

افزایش چشمگیر سود سازی سرامیک سازان در نیمه نخست

افزایش چشمگیر سود سازی سرامیک سازان در نیمه نخست

سود خالص کاشی و سرامیک سازان بورسی ۶۱ درصد بهبود یافت که با این ارقام کاشی و سرامیکی ها از پیش بینی ها جلو زدند و فراتر از انتظارات عمل کردند.

چابک آنلاین، سعید رشیدی، بررسی صورت های مالی  نیمه نخست شرکت های فعال در حوزه تولید کاشی و سرامیک حاضر در معاملات بورس نشان می دهد که این شرکت ها توانسته اند 2 هزار و 634 میلیارد تومان درآمد عملیاتی شناسایی کنند که نسبت به دوره مشابه سال قبل 11.3 درصد بهبود یافته است.

بررسی گزارشات منتشره نشان می دهد که سرامیک سازان بورسی در مجموع 1 هزار و 21 میلیارد تومان سود شناسایی کرده اند که این عددنسبت به دوره 6 ماهه سال قبل با رشد 60.7 درصدی همراه شده است.

در جدول زیر درآمدهای عملیاتی و سود و زیان خالص شرکت های فعال در زمینه تولید و فروش کاشی و سرامیک با دوره مشابه سال قبل مورد مقایسه قرار گرفته است.

Capture

طبق اطلاعات مندرج در جدول فوق از میان نمادهای حاضر در گروه، بهترین عملکرد را با 316 میلیاردتومان شناسایی سود خالص و افزایش حدود 103 درصدی سود سازی، کاشی و سرامیک حافظ با نماد «کحافظ» دارا بوده است.

شرکت کاشی وسرامیک ساوه با نماد«کساوه»، موفق به شناسایی 304 میلیارد تومان سود خالص شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل بهبود عملکرد 35 درصدی داشته است.

ارقام فوق در حالی به دست آمد که پیش بینی ها حاکی از بهبود سود سازی 40 درصدی در این صنعت بود.

با توجه به عملکرد مناسب این شرکت ها در به دست آوردن بازارهای بین المللی و همچنین قدم نهادن در تأمین هر چه بهتر مواد اولیه از طریق شرکت های دانش بنیان، تولید لعاب و خاک نسوز،آینده پیش روی این صنعت روشن پیش بینی می شود.

 

ارسال نظر