شناسه خبر : 30322

سوز سرما به بازار طلای جهانی رسید

سوز سرما به بازار طلای جهانی رسید

قیمت طلا امروز(سه‌شنبه) کاهش یافت زیرا دلار آمریکا افزایش یافت و معامله‌گران بر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای آگاهی از مسیر افزایش نرخ بهره بانک مرکزی تمرکز کردند.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۲۴ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۸۷۲ دلار رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا با ۰.۰۳درصد افزایش به ۱۸۷۳ دلار رسید.

شاخص دلار پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح هفت ماهه در جلسه قبل، ۰.۱ درصد افزایش یافت. دلار قوی‌تر، شمش را برای سایر دارندگان ارز گران می‌کند.

سخنرانی پاول در کنفرانس بانک مرکزی در شرایطی است که سیاست‌گذاران فدرال رزرو می‌گویند داده‌های تورم این هفته به آنها کمک می‌کند تصمیم بگیرند که آیا می‌توانند سرعت افزایش نرخ بهره را در نشست آتی خود کاهش دهند.

داده های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات‌متحده در روز پنجشنبه منتشر می‌شود.

افزایش نرخ‌های بهره جذابیت طلا را به‌عنوان یک محافظ تورم کاهش می‌دهد و هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را افزایش می‌دهد.

 اس‌پی‌دی آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز دوشنبه ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۱۵.۳۲ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳.۶۱ دلار رسید، در حالی که پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۷۷ دلار و ۳۲ سنت رسید و پالادیوم در ۱۷۷۵ دلار و ۴۰ سنت ثابت بود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای