شناسه خبر : 29779

افزایش جهانی نرخ طلا با کاهش تورم در امریکا

افزایش جهانی نرخ طلا با کاهش تورم در امریکا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۷۹۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، انتشار اطلاعات مربوط به کاهش تورم در آمریکا باعث افزایش قیمت طلا در روز جمعه شد. اما این کاهش تورم آن‌قدر نیست که باعث شود فدرال رزرو روند افزایش نرخ بهره را آهسته‌تر کند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۷۹۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت طلا حدود ۰.۲ درصد طی هفته گذشته افزایش یافته که بهترین عملکرد آن طی ۲۰ روز گذشته بوده است.

هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان در آمریکا ۰.۱ درصد در ماه نوامبر پس‌از افزایش ۰.۴ درصدی در اکتبر بالا بالا رفته، درحالی‌که تورم پایین‌تر آمده‌است.

قیمت طلا روز پنجشنبه به‌دنبال انتشار اطلاعات مربوط به تولید ناخالص داخلی آمریکا بیش‌از یک درصد کاهش یافت. این اطلاعات نشان می‌داد اقتصاد آمریکا سریع‌تر از حد انتظار رشد کرده که باعث می‌شود فدرال رزرو رویکرد خود برای مقابله با تورم را آرام‌تر کند.

درحالی‌که همواره از طلا به‌عنوان پشتوانه‌ای در زمان تورم بالا یاد می‌شود، اما افزایش نرخ بهره تمایل برای خرید این فلز گران‌بها را کاهش می‌دهد.

قیمت طلا دومین کاهش سالانه خود را در پایان سال جاری میلادی تجربه خواهد کرد و حدود ۲ درصد کاهش قیمت خواهد داشت.

تحلیلگران عقیده دارند با وجود این‌که تورم بالا همچنان در ۲۰۲۳ مشکل‌ساز خواهد بود، اما بانک‌های مرکزی در اواسط سال آینده میلادی سیاست‌های خود را آرام‌تر خواهند کرد که از بازار فلزات حمایت می‌کند.

شرایط در چین با توجه به افزایش موارد ابتلا به کرونا در این کشور به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلای دنیا هم بر خرید این فلز گران‌بها تأثیر می‌گذارد.

قیمت نقره امروز با ۱.۲۶ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۹۲ سنت رسید و پلاتین با ۴.۴۷ درصد افزایش ۱۰۲۷ دلار و ۱ سنت معامله می‌شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای