شناسه خبر : 47514

چند تماشاگر برای فیلم‌های نوروزی به سینما رفتند؟

چند تماشاگر برای فیلم‌های نوروزی به سینما رفتند؟

۶ فیلم اکران نوروزی در روزهای ابتدایی نمایش عمومی خود بیش از ۳۰۰ هزار نفر را میزبانی کردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، اکران فیلم‌های نوروزی سینما در روزهای آخر هفته تکمیل‌تر شد و اگرچه هنوز «آسمان غرب» آماده اکران نشده و قرار است طی چند روز آینده به چرخه اکران اضافه شود، ۶ فیلم «نوروز»، «پرویز خان»، ‌ «تمساح خونی»، «بی‌بدن»، «ایلیا جستجوی قهرمان» و «آپاراتچی» روی پرده هستند.  

فیلم «تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی که یک هفته زودتر از دیگر فیلم‌ها اکران خود را آغاز کرده، تا پیش از ظهر شنبه، ۲۶ اسفندماه حدود ۲۹۷ هزار و ۳۵۰ بلیت فروخته و با اکران در ۴۳۸ سالن به فروش ۱۷ میلیارد و ۶۱۵ میلیون تومانی رسیده است.

فیلم دوم پرفروش‌های نوروزی «پرویزخان» به کارگردانی علی ثقفی است که در پنج روز اکران خود میزبان هفت هزار و ۸۰۰ تماشاگر بوده و بیش از ۵۶۰ میلیون تومان هم فروش داشته است.

فیلم «بی‌بدن» ساخته مرتضی علیزاده نیز در سه روزی که از اکرانش می‌گذرد، با هفت هزار تماشاگر ۵۱۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.

«نوروز» به کارگردانی سهیل موفق با ۲۳۰۰ نفر تماشاگر ۱۴۴ میلیون تومان در سه روز فروش داشته است.

همچنین انیمیشن «ایلیا جستجوی قهرمان» از سید علی موسوی‌نژاد که از ۲۲ اسفندماه روی پرده رفته، با بیش از ۲۶۳۰ تماشاگر به فروش ۱۲۸ میلیون تومانی رسیده و «آپاراتچی» قربانعلی طاهرفر نیز در سه روز ابتدایی اکران خود با ۱۳۰۰ نفر تماشاگر ۸۶ میلیون تومان بلیت فروخته است.

در حال حاضر فیلم‌های دیگری همچون «روشن»، «هاوایی»، «هتل» از اکران ۱۴۰۲ روی پرده سینماها هستند.

 

ارسال نظر