شناسه خبر : 36174

سه مجموعه انیمیشن در قاب شبکه کودک

سه مجموعه انیمیشن در قاب شبکه کودک

پویانمایی‌های «قاصدک ها»، «پهلوانان» و «خداوند لک لک‌ها را دوست دارد» از شبکه کودک پخش می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجموعه انیمیشن «قاصدک ها» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا به تهیه کنندگی محمد صادق کریمیان و کارگردانی حمید کریمیان با تکنیک کات اوت برای گروه سنی خردسال تولید شده است

انیمیشن «قاصدک ها» که بیشتر با هدف شناخت صحیح کودکان با دنیای اطراف و تعامل صحیح با حیاط وحش ساخته شده هر روز ساعت ۱۰:۰۰ از شبکه پویا پخش می‌شود.

در داستان این مجموعه آمده است که قاصدک‌ها در پی یافتن سرزمین آرزو‌ها راهی سفر می‌شوند. در هر قسمت با یک حیوان از اقلیمی متفاوت آشنا می‌شوند و آن حیوان کمک می‌کند تا آن‌ها به سفرشان ادامه دهند.

در هر قسمت، ابتدا مشکلی برای قاصدک‌ها پیش می‌آید که مشکل به نوعی با حیوان مورد نظر در ارتباط است. به موازات، پس از شناخت حیوان، در بخشی موزیکال، اطلاعاتی نسبت به شیوه زندگی، خوراک، آداب آجتماعی و ... داده می‌شود و پس از آن با تعدادی اینفوگرافیک اطلاعات به شیوه طنز، اما علمی به کودکان انتقال پیدا می‌کند.

مجموعه «پهلوانان» به تهیه کنندگی علیرضا گلپایگانی و کارگردانی سیاوش زرین ابادی با تکنیک کات اوت برای گروه سنی کودک و نوجوان تهیه و تولید شده است. این مجموعه هر روز ساعت ۱۶:۰۰ از شبکه نهال در حال پخش است.

موضوع قصه‌های این انیمیشن در بستر مسائل و چالش‌های اخلاقی و انسانی شکل گرفته بنابراین مضامین و ساختار روایی ومحتوایی آن بدون زمان و مکان هستند و به دوره‌ی تاریخی خاصی تعلق ندارند.

از این نظر مخاطب به راحتی می‌تواند با قصه‌ها، شخصیت‌ها و چالش‌های پهلوانان ارتباط برقرار کند. بر اساس مستندات تاریخی، یاران پوریا ضمن قرارگرفتن در میان طبقه متوسط شهری، همگی اهل کار و کاسبی بوده اند و فتوت‌نامه‌های به یادگار مانده از مشاغل مختلف در روزگار گذشته درزمره دستاورد‌های آنان به شمار می‌رود.

از این رو در این انیمیشن تاکید شده که پهلوانان آدم‌های بی‌کار، سربار جامعه و زورگیر نبوده اند بلکه انسان‌هایی اهل کار و حرفه بوده و هر کدام در شغل مناسب و مورد علاقه خود به کار و خدمت به خلق مشغول بودند همچنین کاراکتر پوریا در پهلوانان شغل پدری یعنی آهنگری را پیشه کرده که تا حدودی با مستندات تاریخی در مورد این شخصیت وفق دارد.

«خداوند لک لک‌ها را دوست دارد» از تولیدات جذاب مرکز پویانمایی صبا به کارگردانی مرحومه سعیده ذاکری ومرحومه هما شکیبی است که هر روز ساعت ۱۹:۰۰ از شبکه نهال به روی آنتن می‌رود.

«خداوند لک لک‌ها را دوست دارد» درباره مهاجرت لک لک‌ها به یک روستا در کشورمان و ماجرا‌های پیش آمده میان لک لک‌ها و اهالی روستاست. اتفاقاتی که هر کدام در یک قسمت رخ می‌دهند و داستان مجزایی دارند و برخی از آن‌ها در طول داستان به عنوان بستر اصلی رخداد‌ها تا پایان سریال جریان دارند. پس از ورود دسته لک لک‌های مهاجر به روستا و استقبال روستاییان، آن‌ها در بام‌های خانه‌های روستاییان سکنی می‌گزینند، اما شیطنت یکی از بچه‌های روستا که نقش منفی سریال را دارد باعث شروع اتفاقات می‌شود.

 

ارسال نظر