شناسه خبر : 50799

هشدار به مالکان مسکن مهر / خانه‌های خالی تعیین و تکلیف شوند

هشدار به مالکان مسکن مهر / خانه‌های خالی تعیین و تکلیف شوند

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید گفت: مالکان واحدهای مسکن مهر خالی از سکنه تنها یک هفته برای تعیین و تکلیف واحدهای خود فرصت دارند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید غفوری، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه مالکان خانه های خالی مسکن مهر در شهرهای جدید کمتر از یک هفته برای تعیین و تکلیف واحدهای خود و یا عرضه آنها به بازار مسکن فرصت دارند گفت: در ۱۹ اردیبهشت ماه اعلام به مالکان واحدهای مسکن مهر اولتیماتوم دادیم که هرچه سریعتر وضعیت واحدهای خالی را مشخص کنند تا مالکان مشمول مالیات بر خانه‌های خالی نشوند.

وی اظهار کرد:  تاکنون  بیش از  ۳۰ هزار واحد مسکونی خالی در شهرهای جدید شناسایی شده است که به تمام مالکان آنها جهت تعیین تکلیف و معرفی ساکن، اخطار داده شده است.

غفوری با بیان اینکه  تعدادی از مالکان وارد سامانه ملی املاک و اسکان شده و نسبت به تکمیل، تأیید یا تصحیح اطلاعات مالکیت خود و همچنین ساکنان واحدهای خود  اقدام کرده‌ و  برخی دیگر هیچ اقدامی انجام نداده اند افزود:  مالکان این واحدها پس از پالایش مجدد با داده‌های دستگاه‌ها، تا  هفته آینده نهایی شده و توسط وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوند.

وی  با اشاره به اینکه دارندگان واحدهای خالی در شهرهای جدید به منظور تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر واحدهای خالی و عرضه آنها به بازار مسکن  باید اقدام کنند گفت: عرضه این واحدها به بازار می‌تواند قیمت مسکن و اجاره بها را تعدیل کند.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید  تاکید کرد: مالکان مشمول مالیات نخواهند شد. اگر این واحدها برای سال بعد خالی بماند میزان مالیاتی که از این واحدها اخذ خواهد شد به دو برابر می‌رسد.

ارسال نظر