شناسه خبر : 49907

دست باز مستاجران در اجاره مسکن

دست باز مستاجران در اجاره مسکن

کارشناس سیاست گذاری مسکن گفت: روند قرارداد‌های اجاره مسکن از طریق سامانه خودنویس تسهیل و ما شاهد بهبود و آرامش در این بازار از سال گذشته به ویژه در تهران هستیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعادتی کارشناس سیاست گذاری مسکن با بیان اینکه سامانه خودنویس یکی از مهم ترین برنامه های دولتی در حوزه بازار اجاره مسکن به شمار می‌رود که خود  باعث شده بازار مسکن به ثبات و آرامش برسد گفت: بازار اجاره مسکن یکی از مهم‌ترین بازارهایی است که نیاز به ساماندهی داشت که دولت با راه اندازی این سامانه از سال گذشته این اقدام را انجام داده است.

وی افزود: راه اندازی سامانه خودنویس نقش موثری در کاهش مدت زمان انتظار متقاضیان دارد و از سوی دیگر این اقدام  باعث می شود دست دلالان و سوداگران از این بازار کوتاه  شود.

کارشناس سیاست گذاری مسکن اظهار کرد: بازار اجاره مسکن در حال حاضر می‌تواند زمینه را برای بهبود و تقویت قدرت مستاجران فراهم کند و از سوی دیگر این اقدام خود آرامش را به این بازار عرضه می‌کند.

وی افزود: کاهش حق الزحمه‌های نجومی و همچنین  برچیده شدن دست مشاوران املاک متخلف از دیگر مزایای این سامانه به شمار می رود.

 

ارسال نظر