شناسه خبر : 46877

۴۱ هزار هکتار زمین شهری برای ساخت مسکن ملی تامین شد

۴۱ هزار هکتار زمین شهری برای ساخت مسکن ملی تامین شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تامین ۴۱ هزار ۴۰۹ هکتار زمین شهری برای طرح نهضت ملی مسکن از ابتدای دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «ارسلان مالکی» در نشست تخصصی مدیران کل راه و شهرسازی استان ها به موضوعات مختلفی از جمله پروژه های آماده سازی زمین های طرح نهضت ملی مسکن، طرح شهرک سازی و انعقاد تفاهمنامه با مراکز صنعتی و ساخت مسکن کارکنان پرداخت.

وی در این نشست از پیشرفت در تامین زمین خبر داد و تاکید کرد: استان‌های دارای کسری زمین، هرچه زودتر برنامه مورد نظر جهت رفع این کسری را اعلام کنند.

مالکی افزود: در طرح نهضت ملی مسکن افزون بر ۶ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۴۰۰ نفر متقاضی وجود دارد که یک میلیون و ۷۳۶ هزار و ۱۴۹ نفر تایید نهایی شده اند.

وی در ادامه بیان‌داشت: از ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۴۱ هزار و ۴۰۹ هکتار زمین شهری برای طرح نهضت ملی مسکن با واحدپذیری یک میلیون و ۸۳۷ هزار و ۳۱ واحد تامین شده است.

این مقام مسوول با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه شهرک‌سازی گفت: ۵۳ شهرک در کارگروه امور زیربنایی و ۴۷ شهرک در شورای برنامه ریزی استان ها به تصویب و به معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده است که این معاونت ۲۰ شهرک را تعیین تکلیف و مصوبه در رابطه با آنها ابلاغ کرده است.

ارسال نظر