شناسه خبر : 37240

وضعیت ایمنی تجهیزات شهربازی‌ها و پارک‌های خوزستان مطلوب نیست

وضعیت ایمنی تجهیزات شهربازی‌ها و پارک‌های خوزستان مطلوب نیست

مدیرکل استاندارد خوزستان گفت: وضعیت مطلوبی در بحث ایمنی تجهیزات شهربازی‌ها و پارک‌ها در استان وجود ندارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، علی داوودی، اظهار کرد: با توجه به استفاده شهروندان از تجهیزات تفریحی مستقر در پارک و شهربازی‌ها، تضمین ایمنی و سلامت استفاده کنندگان از این تجهیزات تفریحی اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی افزود: اداره کل استاندارد خوزستان به منظور تحقق وظایف خود که تامین و تضمین سلامت شهروندان است در بحث ایمنی تجهیزات تفریحی مستقر در پارک‌ها و شهربازی‌ها ورود کرده است و اجازه نخواهد داد سلامت شهروندان به خطر بیافتد.

مدیر کل استاندارد خوزستان گفت: اداره کل استاندار استان، نظارت و بازرسی‌های خود را در این زمینه انجام داده و ارگان‌های ذیصلاح را به طور مستمر در جریان تجهیزات غیر ایمن قرار می‌دهد.

داوودی ادامه داد: متاسفانه با توجه به پایش‌های انجام‌شده، این ارگان‌ها نسبت به گزارشات ارسالی استاندارد استان توجهی نمی‌کنند و در حال حاضر وضعیت مطلوبی در بحث ایمنی تجهیزات شهربازی‌ها و پارک‌ها در استان وجود ندارد.

وی افزود: نبود نظارت و پایش کارآمد ارگان‌های مجوز دهنده به این تجهیزات و نبود مجازات بازدارنده در خصوص متخلفان از جمله مهمترین عواملی هستند که باعث شده شرایط در این مکان‌های تفریحی به این شکل رقم بخورد.

مدیر کل استاندارد خوزستان با بیان اینکه با توجه به تلاش‌های انجام‌شده طی ۱۰ سال اخیر شاهد حادثه‌ای نبوده‌ایم، گفت: تقاضا داریم همکاری‌های جدی در این حوزه از سوی استانداری، شهرداری و دادگستری انجام شود تا شاهد رخداد دلخراشی در این خصوص نباشیم.

داودی خاطرنشان کرد: شهروندان هنگام استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات بازی مستقر در شهر بازی‌ها از وجود گواهی بازرسی استاندارد آن اطمینان حاصل کنند و هرگونه موارد تخلف را از طریق سامانه www.isad.inso.gov.ir، قسمت گزارش‌های مردمی یا با مراجعه به بخش حقوقی اداره کل استاندارد خوزستان جهت رسیدگی اطلاع رسانی کنند.

 

ارسال نظر