شناسه خبر : 41116

بیش از ۳۵ درصد قطار‌های درون‌شهری نیاز به تعمیرات اساسی دارند

بیش از ۳۵ درصد قطار‌های درون‌شهری نیاز به تعمیرات اساسی دارند

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو گفت: بیش از ۳۵ درصد قطار‌های درون‌شهری و بیش از ۷۵ درصد ناوگان خط ۵ متروی تهران نیاز به اورهال پیدا کرده‌اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۲.۵ میلیون سفر با متروی تهران در خطوط هفت گانه انجام می‌شود، اظهار کرد: متروی تهران یک هزار و ۱۸۱ واگن دارد که شامل ۱۷۱ رام قطار (رام، واحد شمارش قطار است) می‌شود و با توجه به گذشت بیش از دو دهه از بهره‌برداری از متروی پایتخت، بیش از ۳۵ درصد قطار‌های درون‌شهری و بیش از ۷۵ درصد ناوگان خط ۵ متروی تهران نیاز به اورهال (تعمیرات اساسی) پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این روز‌ها بیش از پیش به دنبال اورهال قطار‌های مترو هستیم، ادامه داد: از سال ۸۵ تا ۹۹ یعنی طی ۱۵ سال، ۴۱۶ واگن مترو بازسازی شده بود، اما از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ یعنی در دوره ششم مدیریت شهری، اورهال قطار‌ها سرعت بیشتری گرفت و ۲۵۱ واگن بازسازی شد؛ در حال حاضر اورهال ۲۶ رام قطار نیز تا خرداد سال آینده در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه علی‌رغم تأمین نقدینگی‌های لازم در تأمین قطعات یدکی جهت اورهال و نوسازی ناوگان به دلیل عدم تایید ثبت سفارش‌ها و تخصیص ارز دچار مشکل جدی هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر رفع این مشکل کمک و یاری وزارت صمت و بانک مرکزی را می‌طلبد که امیدواریم با نگاه حمایتی دولت این روند تسریع و تسهیل شود.

وی در ادامه افزود: پیش‌بینی می‌شود با افزایش ظرفیت‌های تعمیرگاهی و با احداث و تکمیل پایانه‌ها، انجام اورهال، نوسازی و ارتقای قطار‌ها سرعت بیشتری پیدا کند، همچنین با انجام به موقع تعمیرات اساسی خدمات‌رسانی به شهروندان و مسافران شهر زیرزمینی مطلوب‌تر خواهد شد.

درستی خاطرنشان کرد: با ورود تدریجی قطار‌های جدید مترو که قرارداد آن مهرماه در سفر شهردار تهران به چین، منعقد شد سرفاصله حرکت قطار‌ها کاهش و میزان سفر‌های روزانه با مترو افزایش می‌یابد.

 

ارسال نظر