شناسه خبر : 49916

قابلیت جدید اندروید ۱۵ برای استفاده از گوشی هنگام خواب


قابلیت جدید اندروید ۱۵ برای استفاده از گوشی هنگام خواب

با وجود این که می‌دانیم استفاده از گوشی در تاریکی و هنگام خواب برای چشم هایمان مضر است، اما بسیاری از ما هنوز در شب و هنگام خواب از تلفن خود استفاده می‌کنیم.

به گزارش چابک آنلاین به  نقل از باشگاه خبرنگاران، سیستم عامل اندروید مانع از خیره شدن بیش از حد ما به صفحه نمایش نمی‌شود، اما چندین ویژگی را در نمایشگر خود برای کمک به کاهش فشار چشم ارائه می‌دهد.

اندروید در حال حاضر قابلیتی را ارائه کرده است که رنگ‌های روشن را کاهش می‌دهد و در نتیجه صفحه نمایش را کم‌نور می‌کند؛ اما در نسخه ۱۵ خود این بار حتی فراتر از این موضوع رفته است.

تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش

اندروید دارای یک فیلتر نور آبی داخلی و پشتیبانی از روشنایی تطبیقی است که از حسگر نور محیط دستگاه شما برای اندازه‌گیری شدت نور در محیط اطراف استفاده می‌کند.

سپس این ویژگی به طور خودکار سطح روشنایی صفحه نمایش دستگاه شما را بر اساس سطح نور محیط تنظیم می‌کند.

علاوه بر این، نگاشت بین سطوح نور محیط و روشنایی صفحه به دستگاه بستگی دارد، بنابراین سطح روشنایی که یک تلفن با آن سازگار می‌شود ممکن است با گوشی دیگر متفاوت باشد.

نتیجه این امر این است که برخی از تلفن‌ها می‌توانند به اندازه کافی کم نور شوند تا در شرایط کم نور به راحتی از آن استفاده شود، در حالی که برخی دیگر حداقل به طور خودکار نمی‌توانند این قابلیت را ارائه دهند.

برای توضیح این نابرابری، اندروید ۱۲ قابلیتی را در زیر تنظیمات در منوی دسترس‌پذیری به نام «تاریکی اضافی» معرفی کرد که نور صفحه‌نمایش را فراتر از حداقل روشنایی گوشی شما کاهش می‌دهد.

لازم به ذکر است که اجازه دادن به روشنایی تطبیقی روشن‌تر از حد معمول راحت‌تر از فعال کردن دستی Extra Dimming خواهد بود. زیرا این گزینه باید به صورت دستی روشن و خاموش شود تا تاثیری داشته باشد. بنابراین، اگر آن را در شب فعال کنید تا روشنایی را کاهش دهید، باید به یاد داشته باشید که بعد از این، آن را غیرفعال کنید، در غیر این صورت ممکن است صفحه در طول روز خیلی کم نور شود.

ویژگی جدید

با این حال، صفحه نمایش هر گوشی نمی‌تواند به اندازه کافی کم نور شود تا در شب راحت از آن استفاده کنید، و این همان چیزی است که یک ویژگی جدید در آپدیت آینده اندروید ۱۵ به نام «even dimmer» ممکن است حل کند.

هدف این ویژگی تنظیم روشنایی تطبیقی فعلی با کاهش خودکار روشنایی صفحه نمایش بیش از حد معمول در شرایطی است که نور محیطی بسیار کم است. این ویژگی باعث می شود تا دیگر نیاز نباشد به صورت دستی روشنایی صفحه را کاهش دهید.

ارسال نظر