شناسه خبر : 48708

گوگل وان در دنباله سال ۲۰۲۴ سرویس VPN خود را تعطیل می‌کند

گوگل وان در دنباله سال ۲۰۲۴ سرویس VPN خود را تعطیل می‌کند

گوگل به کاربران Google One اعلام کرده است که سرویس VPN آن به‌زودی غیرفعال می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گوگل از طریق ایمیلی به کاربران Google One اعلام کرده است که سرویس VPN آن به‌زودی غیرفعال می‌شود. هرچند در ایمیل ارسال‌شده توسط غول موتور جستجو به تاریخ مشخصی برای پایان کار سرویس Google One VPN اشاره نشده است، اما این شرکت می‌گوید که این اتفاق «در دنباله سال جاری» رخ خواهد داد؛ البته کاربران گوشی‌های پیکسل ۷ و جدیدتر همچنان به این سرویس VPN دسترسی خواهند داشت.

گوگل سال ۲۰۱۸ سرویس VPN خود را برای مشترکین Google One راه‌اندازی کرد. کاربران تمام رده‌های Google One، ازجمله ارزان‌ترین گزینه آن که ماهانه ۱.۹۹ دلار هزینه دارد، به این سرویس دسترسی داشتند.

خاموشی سرویس VPN گوگل

حالا این شرکت در ایمیلی اعلام کرده که سرویس Google One VPN به‌تدریج کنار گذاشته خواهد شد تا راه برای ارائه ویژگی‌ها و مزایای مورد تقاضای دیگر هموار شود. همچنین غول موتور جستجو به ۹to۵Google اعلام کرده که سرویس VPN چندان توسط کاربران استفاده نمی‌شده و به همین دلیل تصمیم به توقف آن گرفته است.

البته غول موتور جستجو در ایمیل خود اعلام کرده که کاربران گوشی‌های پیکسل ۷ یا مدل‌های جدیدتر، همچنان می‌توانند از طریق تنظیمات این دستگاه‌ها به VPN گوگل دسترسی داشته باشند.

علاوه‌براین، گوگل همچنین از تاریخ ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ارسال رایگان سفارشات چاپی منتخب از Google Photos را در کانادا، بریتانیا، ایالات‌متحده و اتحادیه اروپا متوقف خواهد کرد.

اوایل سال جاری میلادی، گوگل اعلام کرده بود که مشترکین سرویس Google One به ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است و «ساندار پیچای»، مدیرعامل این شرکت، از آن به‌عنوان حوزه‌ای یاد کرد که در آینده با وجود هوش مصنوعی رشد خواهد کرد. تغییر امروز و کنار گذاشتن سرویس VPN گوگل نیز به‌دنبال اخبار هفته گذشته این شرکت درباره ابزار‌های هوش مصنوعی آن ارائه شده است. هفته گذشته، گوگل اعلام کرد که قابلیت‌های هوش مصنوعی Google Photos ماه آینده برای همه کاربران ارائه می‌شود. همچنین این شرکت از هوش مصنوعی Vids برای ساخت ویدیو رونمایی کرد.

 

ارسال نظر