شناسه خبر : 48233

موتور جستجوی مجهز به هوش مصنوعی گوگل پولی می‌شود

موتور جستجوی مجهز به هوش مصنوعی گوگل پولی می‌شود

گوگل در نظر دارد برای ویژگی‌های ممتاز موتور جستجوی مجهز به هوش مصنوعی مولد خود، هزینه ای دریافت کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، روزنامه فایننشیال تایمز روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه، گزارش کرد این غول فناوری سرگرم بررسی گزینه‌های مختلف از جمله گنجاندن ویژگی‌های جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی در سرویس‌های اشتراک پولی خود است که در حال حاضر، امکان دسترسی به دستیار هوش مصنوعی جدید جمنای را در جی میل و داکس می‌دهد.

سهام آلفابت (شرکت مادر گوگل) در ساعات پس از معاملات رسمی، حدود یک درصد کاهش یافت.

با این اقدام، گوگل برای اولین بار است که یک محصول اصلی خود را پشت یک دیوار پرداخت قرار می‌دهد، آن هم در شرایطی که به دنبال رشد در فضای به شدت رقابتی هوش مصنوعی است.

طبق گزارش فایننشیال تایمز، موتور جستجوی سنتی گوگل، رایگان خواهد ماند و تبلیغات در کنار نتایج جستجو حتی برای مشترکین ظاهر می‌شود.

گوگل در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد: ما روی یک تجربه جستجوی بدون تبلیغات کار نمی‌کنیم یا چنین چیزی را در نظر نداریم. همانطور که قبلا بارها انجام داده‌ایم، به ساخت قابلیت‌ها و خدمات ممتاز جدید برای ارتقای امکانات اشتراک خود در سراسر مجموعه گوگل، ادامه می‌دهیم.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل که فناوری پایه را برای رونق هوش مصنوعی امروزی ابلاغ کرد، همچنین درگیر جنگ با دو بازیگر صنعتی است که شامل شرکت  خالق چت جی پی تی OpenAI و  حامی آن مایکروسافت هستند که توجه دنیای تجارت را به خود جلب کرده‌اند.

 

ارسال نظر