شناسه خبر : 48157

اتصالات جهانی ۵G به ۱.۷۶ میلیارد می‌رسد

اتصالات جهانی ۵G به ۱.۷۶ میلیارد می‌رسد

صنعت ارتباطات از راه دور بی‌سیم شاهد یک سال رشد و نوآوری بی‌سابقه بود که با حرکت غیرقابل توقف فناوری ۵G به پیش رانده شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، تحلیل داده‌های Omdia نشان می‌دهد با شتاب گرفتن اتصالات ۵G تا پایان ۲۰۲۳ و افزوده شدن ۷۰۰ میلیون اتصال جدید، مجموع اتصالات به ۱.۷۶ میلیارد در سراسر جهان رسید.

کریس پیرسون، رییس بخش توسعه ۵G آمریکا با بیان اینکه صنعت ارتباطات از راه دور بی‌سیم برای آینده‌ای متصل آماده می‌شود، گفته است آمریکای شمالی در حال حاضر پیشگام توسعه و پذیرش ۵G است و ۲۹ درصد از سهم تمام اتصالات منطقه را در اختیار دارد.

این منطقه تجربه رشد خیره کننده ۶۴ درصدی سالانه را در اتصالات ۵G دارد و تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۱۹۷ میلیون اتصال دست یافته است. در همین زمینه، آمریکای لاتین نیز شاهد پیشرفت قابل توجهی در اتصالات نسل‌های چهار و پنج بوده و تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۵۸۲ میلیون اتصال رسیده و ۳۹ میلیون اتصال آن مربوط به ۵G بوده است.

این شرکت تصویری از چشم‌انداز توسعه مخابراتی را ترسیم کرده و گفته تا پایان سال ۲۰۲۸ تعداد اتصالات ۵G جهانی به ۷.۹ میلیارد خواهد رسید و پیش‌بینی می‌شود که آمریکای شمالی تا همان سال به ۷۰۰ میلیون اتصال نسل پنجم دست یابد.

به گفته کریستین پائولین، تحلیلگر اصلی Omdia انتظار می‌رود ترافیک داده‌های فناوری این نسل، حدود ۷۶ درصد از کل ترافیک داده‌ها را به خود اختصاص دهد.

ارسال نظر