شناسه خبر : 43123

با این ماسک به راحتی‌ در کتابخانه با تلفن صحبت کنید

با این ماسک به راحتی‌ در کتابخانه با تلفن صحبت کنید

یک ماسک جدید که به تازگی در نمایشگاه CES رونمایی شده، صدا را به قدری کاهش می‌دهد که با پوشیدن آن حتی می‌توانید در کتابخانه نیز با تلفن صحبت کنید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  ماسک اسکایتد (Skyted) صدا را ۲۵ دسی بل کاهش می‌دهد تا حتی کسی که در کنار شما ایستاده است نیز نتواند بفهمد که چه می‌گویید.

به نقل از انگجت، این شرکت محصول خود را در CES 2024در بخش پوشیدنی‌های کاهش دهنده سر و صدا عرضه کرد. محصولی که به کاربر این امکان را می‌دهد تا آزادانه در مورد اطلاعات محرمانه در هر جایی صحبت کند بدون آن که نگران رسیدن صدایش به اطرافیان باشد. این فناوری جزو پروژه‌های شرکت کیک‌استارتر است که یک شرکت آمریکایی عام المنفعه بوده و به پروژه‌های نوآورانه و استارت‌آپ‌های خلاق کمک می‌کند. محصولات گوناگونی در وب‌سایت این شرکت برای جذب سرمایه عمومی قرار داده می‌شوند.

اسکایتد پیش از این چندین بار از هدف مالی ۸۸۰۰ دلاری خود گذشته است و تا این لحظه ۵۴ هزار دلار جمع‌آوری کرده است و این نشان می‌دهد که محصول آنها در بین بسیاری از مردم محبوب شده است.

اما نمونه اولیه اسکایتد که در نمایشگاه رونمایی شده قابل توجه است. اگرچه نسخه اولیه بند سر کشسان نداشته که بتوان آن را روی سر نگه داشت و باید در حین بررسی آن را روی صورت نگه دارید اما نحوه ساخت ماسک خوب به نظر می‌رسد.

این ماسک طوری ساخته نشده است که به طور کامل سر و صدا را از بین ببرد یا به شما اجازه دهد خشم خود را در وسط یک رستوران فریاد بزنید و همچنان صدای شما شنیده نشود. با این حال، صدا را ۲۵ دسی بل کاهش می‌دهد، بنابراین اگر با صدای طبیعی صحبت کنید، شخص کنار شما چیزی که می‌گویید را نمی‌شوند.

این ماسک که از فناوری مشابه مدل‌های جدید موتورهای جت که از تشدید کننده‌ها برای بیرون کردن صدا از کابین استفاده می‌کنند، بهره می‌برد، امواج را به جای نشت و شنیده شدن، در یک محیط کنترل شده پراکنده می‌کند. حفره‌های کوچکی در وسط قسمت داخلی ماسک و محفظه‌های ۱۲ میلی متری در دو طرف صورت وجود دارد.

یک میکروفون در داخل ماسک قرار می‌گیرد و بسته به مدل دستگاه، می‌تواند از طریق بلوتوث یا سیم به تلفن یا لپ‌تاپ شما متصل شود بنابراین می‌توانید هم صدای خود و هم افراد دیگر را در تماس خود بشنوید.

اسکایتد در حال حاضر با قیمت اولیه ۲۹۹ دلار در کیک‌استارتر در دسترس است اگرچه پس از گذراندن دوره مقدماتی قیمت آن ۱۰۰ دلار افزایش خواهد داشت.

استفان هرسن (Stephane Hersen)، مدیرعامل اسکایتد می‌گوید که صحبت کردن با تلفن در برخی از قطارهای اروپا غیرقانونی است، به این معنی که مسافران در مسیرهای طولانی‌تر در صورت نیاز نمی‌توانند تماس‌های کاری را دریافت کنند. با اسکایتد آنها قادر خواهند بود این کار را انجام دهند.

 

ارسال نظر