شناسه خبر : 37988

پایش سلامت با نرم‌افزار تغذیه ایرانی

پایش سلامت با نرم‌افزار تغذیه ایرانی

نرم افزاری از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان پیاده سازی شده که قادر به پایش وضعیت جسمی فرد و ارائه پیشنهاد مناسب جیره غذایی است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  شهروز صیفوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: ما با سرمایه گذاری گروهی از فعالان بخش خصوصی و متخصصین حوزه تغذیه، از سال ۱۳۸۷ زیرساخت‌ها و محصولات گوناگونی را در جهت ارتقاء سلامت توسعه دادیم که یکی از این دستاوردها آنالیز جیره‌های غذایی در جهت جلوگیری از بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه است.

وی در خصوص این نرم افزار توضیح داد: پیاده روی طولانی موجب بهم ریختگی الکترولیت‌هایی چون کلسیم، کلرید، منیزیم، فسفات، پتاسیم و سدیم بدنی و در نتیجه دچار گرفتگی عضلانی می‌شود و برای اینکه بدن به درستی عمل کند نیاز است این الکترولیت‌ها در یک حد متعادل نگه داشته شوند در غیر این صورت، سیستم‌های حیاتی بدن می‌توانند تحت تأثیر قرار گیرند.

صیفوری، عدم تعادل الکترولیت را موجب بروز مشکلات جدی مانند کما، تشنج و ایست قلبی عنوان کرد و یادآور شد: بر این اساس نرم افزاری را در این زمینه عرضه کردیم. این اپلیکیشن بر روی تلفن نصب می‌شود و با پایش فعالیت بدنی فرد، جیره غذایی مناسب را ارائه می‌دهد.

ارسال نظر