شناسه خبر : 36742

اختصاصی چابک آنلاین؛

قانون عجیب بین پاریس و بارسا

قانون عجیب بین پاریس و بارسا

انتقال دمبله به پاری سن ژرمن هیچ درگیری جدیدی بین باشگاه بارسلونا و پاری سن ژرمن ایجاد نکرده است. گذشته از اختلافات بین لاپورتا و خلیفی که سال‌ها به صورت علنی مشخص بود، واقعیت این است که بخش‌های ورزشی هر دو باشگاه شیوه‌های متفاوتی از همکاری را بررسی می‌کنند.

چابک آنلاین، ایمان گودرزی، بارسا و پاری سن ژرمن بیشتر شباهت دارند تا تفاوت. 

با کنار گذاشتن ثروت اقتصادی فرانسه، که در تضاد با کمبودهای کاتالونیا است، هر دو باشگاه با بازسازی ورزشی مهمی روبرو هستند، از طرفی جدایی مسی نقطه اشتراک برای دو تیم است که اثرش را در تیم ها نیز مشاهده می‌کنیم.

ارتباط بین دو باشگاه همیشه تا حدودی برقرار بوده است. 

لوئیس کامپوس و دکو سالهاست که با هم دوستان صمیمی هستند. 

بارسلونا در سال 2016 سعی کرد مارکو وراتی را از پاریسن ژرمن خریداری کند و این موضوع باعث عصبانیت ناصر الخلیفی شد. 

یک سال بعد، پی اس جی با پرداخت بند فسخ 222 میلیون یورویی نیمار، این ستاره برزیلی را به خدمت گرفت و باعث شعله ورتر شدن اختلافات میان خودش و کاتالان ها شد. 

از آن موقع، پاریسی ها موفق شدند لیونل مسی را به صورت رایگان در سال 2021 و عثمان دمبله را در همین پنجره نقل و انتقالات تابستانی خریداری کنند.

به نقل از منبع اسپانیایی اسپورت، دو طرف به توافق رسیدند که یک پیمان "عدم هجوم" بین دو باشگاه بسته شود تا مطمئن شوند که در آینده، هیچ یک از طرفین، بازیکنان دیگری را جذب نمی کند. 

این توافق پس از آن به امضا رسید که پاریسی ها موفق شدند عثمان دمبله را تنها با 50 میلیون یورو به خدمت بگیرند.

البته این یک قرارداد اصلی نیست و بیشتر یک توافق شفاهی است.

 به همین خاطر نمی توان گفت که در آینده چه اتفاقاتی میان دو باشگاه رخ می دهد، اما به نظر می رسد که با توجه به مشکلات مالی بارسلونا، این قرارداد بیشتر به سود کاتالان ها باشد.

 

ارسال نظر