شناسه خبر : 44529

خودروساز شماره یک دنیا معرفی شد!

خودروساز شماره یک دنیا معرفی شد!

خودروساز ژاپنی تویوتا، برای چهارمین سال متوالی عنوان پر فروش‌ترین خودروساز جهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، خودروسازی تویوتا موتور در سال ۲۰۲۳ رکورد فروش ۱۱.۲ میلیون خودرو را به ثبت رسانده و برای چهارمین سال متوالی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را از آن خود کرد.

این خودروساز ژاپنی جهش ۷.۲ درصدی در فروش گروه‌های خودروسازی زیر مجموعه خود را در سال گذشته گزارش کرده که شامل فروش واحد کامیون هینو موتورز و سازنده خودرو‌های کوچک دایهاتسو می‌شود که با فروش قابل توجه ۸.۹ میلیون خودرو در خارج از کشور به کسب رکورد فروش توسط تویوتا کمک کرده است.

گروه فولکس واگن، رقیب آلمانی که رتبه دوم را در اختیار گرفته، در اوایل این ماه گزارش داد که تحویل خودرو آن در سال گذشته افزایش ۱۲ درصدی داشته و به ۹.۲ میلیون خودرو رسیده است که نشان دهنده بهبود پس از همه گیری کرونا و کاهش گلوگاه‌های زنجیره تامین است.

گفتنی است فروش خودرو‌های مادر شرکت تویوتا، که شامل خودرو‌های همنام آن و برند لکسوس می‌شود، در سال ۲۰۲۳ به رکورد ۱۰.۳ میلیون خودرو رسید. خودرو‌های هیبریدی بنزینی و الکتریکی حدود یک سوم از فروش این خودروسازی را تشکیل می‌دهند. خودرو‌های تمام برقی نیز کمتر از ۱ درصد فروش را به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر