شناسه خبر : 40561

اختصاصی چابک آنلاین؛

کاهش تعرفه واردات تغییری در قیمت لاستیک تولید داخل ندارد

کاهش تعرفه واردات تغییری در قیمت لاستیک تولید داخل ندارد

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو اعلام کرد که پایین آمدن تعرفه واردات لاستیک، قیمت های تولید کنندگان داخلی را تغییر نخواهد.

چابک آنلاین، سهیل سلمانیان، محمد میر عابدینی در گفت و گو با چابک آنلاین افزود که با  توجه به نیاز 27 میلیون حلقه لاستیک در  کشور ، پایین آمدن تعرفه واردات لاستیک، عامل  مهمی در رقابت با کالای قاچاق خواهد بود. 

گفته می شود که سالانه 21 میلیون حلقه لاستیک در کشور تولید و 3.7 میلیون حلقه لاستیک وارد می‌شود اما نیاز کشور در این زمینه 26 تا 27 میلیون حلقه است. 

این امر باعث شده تا  در برخی مواقع با کمبود آن در بازار روبه‌رو شویم.

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به کاهش تعرفه واردات لاستیک از ۳۲درصد به ۱۰درصد اعلام کرده که لاستیک موردنیاز مردم تأمین شده و از طریق سامانه‌های فروش وزارت صنعت و شرکت‌های تولیدکننده به‌صورت مستقیم با قیمت مصوب در حال توزیع است.

به گفته دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو، زمانی که تعرفه  واردات لاستیک بالا بود برای فردی که به صورت رسمی و قانونی واردات لاستیک را انجام می داد توجیه اقتصادی نداشت ، به صورتی که قیمت تمام شده  واردات این کلا به صورت قانونی و رسمی 50 درصد بیشتر از واردات غیر قانونی و غیر رسمی بود.

وی افزود: در حال حاضر که تعرفه واردات لاستیک پایین آمد واردات این کالا مقرون به صرفه شده و وارد کنندگان قانونی و رسمی توانایی رقابت با واردات کالا به صورت غیر رسمی را خواهند داشت.

 

ارسال نظر