شناسه خبر : 40435

خودروسازان چینی در خطرند

خودروسازان چینی در خطرند

سازندگان خودروهای برقی چین از گزارش مدل ارزان‌تر تسلا ساخت اتحادیه اروپا انتقاد می‌کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، به دنبال گزارشی مبنی بر اینکه تسلا در حال برنامه‌ریزی تولید مدلی مقرون‌ به‌صرفه‌تر و با هدف قرار دادن مصرف‌کنندگان اروپایی است، سهام سازندگان خودروهای الکتریکی چینی کاهش یافت و رقابت در صنعتی را تشدید کرد که جنگ قیمت‌ها باعث کاهش سود شده است.

رویترز روز دوشنبه (۶ نوامبر) به نقل از یک منبع ناشناس گفت که مدل جدید تسلا با قیمت ۲۵۰۰۰ یورو در کارخانه آن در نزدیکی برلین تولید خواهد شد. بر اساس این گزارش، ایلان ماسک، مدیر اجرایی، هفته گذشته هنگام بازدید از کارخانه تسلا در گرونهاید، بدون اعلام زمان شروع تولید، این طرح را اعلام کرد.

نیو در روز سه شنبه بیش از ۵ درصد در هنگ کنگ سقوط کرد که منجر به کاهش در بین همتایان شد. شرکت خودروسازی چینی اکسپنگ برای مدت کوتاهی بیش از ۳ درصد سقوط کرد در حالی که شرکت بی‌وای‌دی کاهش یافت. سازندگان خودروهای برقی چینی اخیراً شاهد افزایش ماهانه فروش بوده‌اند.

بلومبرگ هفته گذشته گزارش داد که شرکت نیو مشاغل را کاهش می‌دهد و ممکن است مشاغل غیر اصلی را برای کاهش هزینه‌ها و بهبود کارایی تعدیل کند. سهام این شرکت روز دوشنبه بیش از ۷ درصد افزایش یافت. گزارش جداگانه‌ای در ماه اکتبر نشان داد که این شرکت در حال ایجاد یک شبکه نمایندگی در اروپا برای سرعت بخشیدن به رشد فروش است.

یک مدل ارزان‌تر تسلا که در آلمان تولید می‌شود، ممکن است مزیت رقابتی شرکت آمریکایی را نسبت به برندهای چینی بهبود بخشد زیرا خودروسازان برای کاهش هزینه‌ها و ساخت خودروهای برقی جذاب و مقرون‌به‌صرفه رقابت می‌کنند.

 

ارسال نظر