شناسه خبر : 50855

بازداشت قاضی قلابی در گلستان

بازداشت قاضی قلابی در گلستان

قاضی قلابی که با پرسه در راهروهای مراجع قضایی طعمه‌های خود را شناسایی و از آنها کلاهبرداری می کرد با هوشیاری کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش چابک آنلاین، حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این متهم  با معرفی خود به عنوان  قاضی، بازرس قوه قضائیه، مدعی نفوذ در دستگاه قضایی و در مواردی کارشناس حفاظت و اطلاعات، به مردم وعده می‌داد در ازای دریافت پول می‌تواند جریان پرونده در محاکم را به نفع آنان تغییر دهد. 

کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان در کنترل تردد مراجعان به حوزه‌های قضایی استان، به رفت‌وآمدهای زیاد این فرد که دارای سوابق کلاهبرداری است، مشکوک شدند.

بررسی‌ها نشان داد این فرد بدون اینکه پرونده‌ای در محاکم داشته باشد در راهروی دادگاه‌ها پرسه می‌زند و با شناسایی طعمه‌های خود، در فرصت مناسب با آنان ارتباط گرفته وکلاهبرداری می‌کند. این فرد هم اکنون بازداشت است و پرونده در حال رسیدگی است.

محمود اسپانلو، دادستان مرکز استان گلستان هم گفت: از آنجا که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد اشخاص زیادی قربانی این فرد شیاد شده‌اند، در راستای بند ب ماده 96 قانون آیین دادرسی کیفری، تصویر این فرد برای شناسایی در رسانه‌ها منتشر شد. کسانی که از این فرد شکایت دارند می‌توانند به شعبه نهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان واقع در ابتدای جاده گرگان به آق‌قلا مراجعه کنند.

وی گفت: افراد می توانند در صورت مواجهه با چنین افرادی با شماره 1580 حفاظت و اطلاعات دادگستری استان تماس بگیرند و به صورت ناشناس گزارش دهند.

 

روزنامه ایران

ارسال نظر