شناسه خبر : 49894

کلاهبرداری ۲ میلیاردی به بهانه دریافت کمیسیون فروش ملک

کلاهبرداری 2 میلیاردی به بهانه دریافت کمیسیون فروش ملک

دو مرد شیاد که به بهانه فروش یک ملک با دریافت کمیسیون ۲ میلیارد تومانی کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش چابک آنلاین، سردار علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح جزئیات این خبر گفت: چند روز پیش فردی به اداره چهاردهم پلیس‌ آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اعلام کرد، قصد خرید ملکی را داشته که دو مرد جوان مدعی بودند متعلق به یکی از نزدیکان آنان است و حدود ۷۰۰ میلیارد ریال ارزش‌گذاری شده است.

بعد هم قرار شد تا پس از تکمیل مدارک مالکیت، ملک در اختیارم قرار بگیرد. آنها ۲۰ میلیارد ریال به عنوان کمیسیون و بیعانه از من دریافت کردند اما چند روز بعد بنگاه معاملات ملکی به بهانه تکمیل نشدن مدارک فروشنده، مبایعه‌نامه را فسخ کرد و آن دو مرد نیز چک مرا نقد کرده بودند.

پس از این شکایت تحقیقات ابتدایی شروع شد و کارآگاهان دریافتند، دو مرد جوان با صحنه‌سازی، فردی را به عنوان مالک جا زده بودند، در حالی که ملک مذکور متعلق به شخص دیگری بوده است.

همچنین کارآگاهان در گام بعدی با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی، هویت متهمان پرونده را شناسایی کرده و متوجه شدند که آنها قصد دارند با این شگرد دوباره از فرد دیگری کلاهبرداری کرده و مبلغی را تحت عنوان کمیسیون دریافت کنند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی، مخفیگاه متهمان را در تهران شناسایی و پس از انجام هماهنگی‌ با مقام قضایی و اخذ مجوز، این افراد را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت:‌ این افراد در جریان بازجویی‌ها به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شاکی با شگرد صحنه‌سازی به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند. در ادامه نیز برای دو متهم پرونده‌ای تشکیل شده و آنان به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

روزنامه ایران

ارسال نظر