شناسه خبر : 48573

مزاحم اینترنتی همسر سابق زن شیرازی بود

مزاحم اینترنتی همسر سابق زن شیرازی بود

مرد جوان که با انتشار مطالب کذب در فضای مجازی برای همسر سابقش ایجاد مزاحمت می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش چابک آنلاین، سرهنگ امیرحسین سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در این باره گفت: خانمی‌36 ساله با ارائه دستور قضایی به این پلیس مراجعه کرد و مدعی بود مدتی است که افراد مختلف از طریق شبکه اجتماعی تلگرام و یا به صورت تلفنی برای من ایجاد مزاحمت می‌کنند که رسیدگى به این پرونده ‌به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان پلیس ‌فتا تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی سرانجام متهم را که مردی ۴۰ ساله بود شناسایی و با هماهنگی قضایی وی را احضار کردند.

رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به اینکه متهم همسر سابق این خانم بوده و به دلیل مشکلاتی که با وی داشته اقدام به چنین کاری کرده بود، گفت: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا ایجاد مزاحمت در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

سرهنگ «سلیمانی» خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره 09638 گزارش کنند.

 

منبع: روزنامه ایران

 

ارسال نظر