شناسه خبر : 48433

اخاذی ۲ هزار دلاری از جوانان جویای کار

اخاذی 2 هزار دلاری از جوانان جویای کار

۱۵ عضو یک شرکت هرمی که با گروگان گرفتن و ضرب و جرح جوانان جویای کار از خانواده‌هایشان اخاذی می‌کردند دستگیر شدند.

به گزارش چابک آنلاین، چند روز قبل مرد جوانی به اداره یازدهم پلیس آگاهی مراجعه کرد و هنگامی که مقابل کارآگاهان قرار گرفت گفت: چند ماه قبل، خواهرزاده‌ام که ۱۹ سال سن دارد به قصد کاریابی، در فضای مجازی آگهی استخدام در یک شرکت را مشاهده کرد؛ پس از تماس‌های مکرر برای گزینش و استخدام به تهران آمد. یک روز از شرکت تماس گرفتند و مدعی شدند که خواهرزاده‌ام را مورد ضرب و جرح قرار داده اند و با تهدید به قتل وی در ازای آزادی‌اش ۲۰۰۰ دلار ارز درخواست کردند.

 سردار علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: پس از این شکایت تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد، چند مرد با ایجاد یک هرم تحت عنوان شرکت «هیونت» به عنوان کاریابی در شرکت‌های معتبر، جوانان را اغفال و جذب کرده و سپس با جلب اعتماد این فرد، از خانواده آنها مبالغی اخاذی می‌کنند. بنا بر حساسیت موضوع، تحقیقات به صورت تخصصی آغاز شد و در مرحله اول کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی مخفیگاه متهمان را در شهر ملارد استان تهران شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه متهمان در یک عملیات منسجم دستگیر شدند، گفت: متهمان پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی مورد تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر حبس غیرقانونی با شگرد تشکیل باند هرمی موسوم به شرکت هیونت اعتراف کردند.

به گزارش روزنامه ایران، سردار گودرزی با اشاره به اینکه در مخفیگاه متهمان موردنظر ۹ نفر از اتباع کشور همسایه نیز پیدا شدند، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی اعضای این باند ۱۵ نفره دستگیر شدند و متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر مالباختگان دیگر در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

ارسال نظر