شناسه خبر : 46795

نصب ۳ پلاک بر روی خودروها از سال آینده!

نصب ۳ پلاک بر روی خودروها از سال آینده!

­فرمانده کل انتظامی از پلاک سوم برای خودرو‌ها از سال آینده خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از صدا و سیما، سردار احمدرضا رادان در جمع خبرنگاران گفت: نوروز امسال یک ویژگی خاصی دارد این است که با ماه رمضان تلاقی دارد، امیدواریم بتوانیم در این ماه با بهترین خدمات در خدمت مردم باشیم.

وی درباره پلاک سوم خودرو‌ها هم گفت: پلاک سوم برای خودرو‌ها از سال آینده عملی خواهد شد و طرح کنترل مجرمین با پابند و دستبند الکترونیک را در روز‌های آینده کلید میزنیم.

سردار رادان با اشاره به لزوم افزایش هزینه تخلف گفت: برآوردی که ما داریم این است که در حوادث حادثه ساز ۱۰ درصد از رانندگان تخلف دارند و این ۱۰ درصد هستند که اراده خود را به دیگران تحمیل می‌کنند و موجب تصادفات می‌شوند و جان آدم‌ها را به خطر می‌اندازند.

فرمانده کل انتظامی گفت: باور ما این است که اگر قیمت تخلفات بالا رود حتما تخلفات کم می‌شود.

رادان تصریح کرد: در گذشته که یک زمان هزینه تخلفات رانندگی زیاد شد، شاهد کم شدن تخلفات و به دنبال آن تصادفات بودیم، اما امروز دیگر این عدد و رقم‌ها بازدارندگی ندارد و باید مجدد تخلفات افزایش پیدا کند.

وی گفت: هدف ما افزایش تمامی تخلفات است، این موضوع را در دولت هم برده‌ایم و توجیه‌های لازم انجام شده است.

فرمانده کل انتظامی ادامه داد: اساسا هر تخلفی می‌تواند ویترین اجتماعی را بد جلوه بدهد، پارک دوبل پارک، پارک در پیاده رو‌ها و ... تخلفاتی هستند که ویترین اجتماعی را زشت می‌کنند. 

وی تاکید کرد: بنا داریم موضوع دوربین‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم، یعنی آنها تخلفات را ثبت و برای ما ارسال کنند و به ازای رکورد‌هایی که ارسال می‌کنند حق الزحمه بگیرند.

لازم به ذکر است که پلاک سوم خودرو، پلاکی است که بر خلاف پلاک اول و دوم که به صورت فلزی بوده، یک برچسب است که بر روی شیشه عقب یا جلوی خودرو نصب می‌گردد. این برچسب، در واقع، یک چیپ بوده که اطلاعات مهم مرتبط با خودرو، شامل اطلاعات VIN (شماره شناسایی خودرو)، شماره پلاک و تاریخ سپری شدن اعتبار پلاک را در خود جای می‌دهد.

ارسال نظر