شناسه خبر : 46577

ثبت ۲۳ هزار و ۹۵۱ ماموریت برای اورژانس تهران در هفته گذشته

ثبت ۲۳ هزار و ۹۵۱ ماموریت برای اورژانس تهران در هفته گذشته

رئیس سازمان اورژانس استان تهران گفت: در هفته گذشته مجموع ۲۳۹۵۱ مأموریت در مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس استان تهران (دیسپچ) ثبت شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمداسماعیل توکلی رئیس سازمان اورژانس استان تهران اظهار کرد: در هفته گذشته  مجموع ۲۳۹۵۱ مأموریت  در مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس استان تهران (دیسپچ) ثبت شد که در پی این مأموریت‌ها ۵۷۸۸ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۱۸۱۶۳ مورد نیز در محل از خدمات اورژانس استفاده کردند.

وی افزود: در این مدت ۷۱۱۳۳ تماس با مرکز دیسپچ اورژانس استان تهران برقرار شد (۸ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته) که از این تعداد متأسفانه ۴۱۴۵ مزاحم (۱۴ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته) با این مرکز بوده است.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران  بیان کرد: از مجموع مأموریت‌های ثبت شده طی هفته گذشته، ۳۰۰۷ مورد حوادث ترافیکی (۱۶ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته) و ۲۰۹۴۴ مورد حوادث غیر ترافیکی (۶ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته) بوده است.

وی ادامه داد: اورژانس هوایی ۶ سورتی پرواز داشته که در پی آن ۶ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

توکلی تاکید کرد:در هفته گذشته  ۱۳۲ نفر با گاز CO مسموم شدند که متاسفانه این آمار نسبت هفته گذشته دو برابر شده است.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران همچنین گفت: مصمومیت با گاز منوکسیدکربن با ۱۱ مصدوم و واژگونی خودرو با ۳ مصدوم از حوادث مهم این هفته بوده است.

 

ارسال نظر