شناسه خبر : 43153

«طرح ۱۰» پلیس راهور ۸۰۰ موتورسیکلت متخلف را به پارکینگ فرستاد

«طرح ۱۰» پلیس راهور ۸۰۰ موتورسیکلت متخلف را به پارکینگ فرستاد

معاون عملیات پلیس راهور پایتخت اعلام کرد که در دو روز که از اجرای طرح ۱۰ می‌گذرد ۸۰۰ موتورسیکلت متخلف به پارکینگ منتقل شدند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۲ معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ احسان مؤمنی در برنامه تلویزیونی «شهر امن» به اجرای طرح ۱۰ پلیس راهور اشاره و اظهار داشت: تخلف عبور از محل ممنوع، تردد در خطوط ویژه، حرکت خلاف جهت و پلاک مخدوشی جزء مواردی است که باعث می‌شود در صورت تخلف موتورسیکلت‌ها به پارکینگ منتقل شوند.

سرهنگ مؤمنی گفت: در ۴۸ ساعتی که از اجرای طرح ۱۰ در شهر تهران می‌گذرد ۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف به پارکینگ منتقل شدند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در بحث توقیفات ساعتی، موتورسیکلت دیگر به پارکینگ منتقل نمی‌شود بلکه محل‌هایی را در کنار خطوط ویژه خیابان ولیعصر (عج) پیش بینی کرده‌ایم که این موتورسیکلت‌ها حداقل ۱ و حداکثر ۳ ساعت در کنار این معابر متوقف شوند. 

سرهنگ مؤمنی افزود: در بحث توقیفات ساعتی در طول این دو روزی که از اجرای طرح ۱۰ گذشته است، ۶۸۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در سطح شهر تهران توقیف ساعتی شدند. 

وی گفت: در ادامه اجرای طرح ۱۰ بحث موتوریار را داریم که موتورسوران متخلف در کنار همکاران بنده مستقر شده و بعد از یک آموزش ۱۰ دقیقه‌ای خود راکب همکار پلیس می‌شود و در بحث روان سازی ترافیک و برخورد با دیگر تخلفات دیگر موتورسواران به پلیس کمک می‌کند که در اجرای طرح ۱۰ در این دو روز، ۱۵۰۰ موتورسوار متخلف نیز آموزش دیدند. 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: اقدام بعدی پلیس راهور آشکار سازی است که بر اصل خوب دیدن است؛ موتورسیکلت‌هایی که در سطح شهر تردد می‌کنند به دلیل کوچکی خیلی وقت‌ها دیده نمی‌شوند و خودرو‌ها با آن‌ها برخورد می‌کنند لذا آشکارسازی موتورسیکلت‌ها مهم است که برچسب‌هایی به همین منظور تهیه شده است و در قسمت عقب و جلو وصل می‌شود. 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: کسانی که در بحث توقیفات ساعتی و طرح موتوریار بوده اند این آشکار سازی نیز برای آن‌ها انجام شد؛ یعنی ۲۳۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در طول این ۴۸ ساعت آشکار سازی شدند.

 

ارسال نظر