شناسه خبر : 40714

توقیف «شوتی» با ۴۵ میلیارد بار قاچاق

توقیف «شوتی» با ۴۵ میلیارد بار قاچاق

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف محموله ۴۵ میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق از یک خودروی سواری در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی یکدستگاه خودروی شوتی را که به اندازه یک وانت‌ لوازم قاچاق را بار زده و در حال حمل آن بود، در محدوده خیابان فدائیان اسلام توقیف کردند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده پس از کسب خبری از طریق منابع اطلاعاتی در دستورکار ماموران قرار گرفت، گفت: ماموران در جریان تحقیقات تکمیلی خود متوجه شدند که یکدستگاه خودروی شوتی حامل کالای قاچاق از استان‌های غربی کشور به راه‌افتاده و به خیابان فدائیان اسلام آمده  تا بار قاچاق خود را تخلیه کند.

افشاری با اشاره به توقیف خودروی مذکور گفت: در بررسی اولیه خودرو مشخص شد که راننده آن اقدام به پوشاندن و اختفاء کالاها کرده‌اند. در همین راستا نیز خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن ۶۵ دستگاه لوازم خانگی و آشپزخانه برقی خارجی به مارک TEFAL کشف و ضبط شد. 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه این خودروی سواری به اندازه یک وانت بار قاچاق به همراه داشت، گفت: خودرو توقیف و راننده و فرد همراه وی نیز دستگیر شد. این افراد پس از انتقال به مقر انتظامی اعتراف کردند که اجناس قاچاق را از خرم آباد بارگیری کرده و قصد توزیع آن در تهران را داشتند که از سوی ماموران مورد شناسایی قرار گرفتند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، گفت: این افراد به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

افشاری درباره ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده نیز گفت:‌ کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۴۵ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.

ارسال نظر