شناسه خبر : 35799

جزئیات سقوط بالگرد در یاسوج

جزئیات سقوط بالگرد در یاسوج

یک فروند بالگرد امداد‌رسانی اورژانس ‌در منطقه آجم از توابع بخش دیشموک ‌کهگیلویه دچار حادثه شد و سقوط کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، در ساعت 12:10 به اورژانس اعلام می‌شود که نوجوانی 12 ساله دچار تنگی نفس شدید شده است که به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر و فاصله 2.5 ساعته امداد هوایی وارد عمل می‌شود.

‌در موقع لندینگ، ‌بالگرد ‌دچار مشکل می‌شود و ‌سقوط می‌کند، اما ‌همه سرنشینان سالم هستند و ‌مشکلی ندارند. بالگرد آسیب جدی دیده است و قابلیت پرواز ندارد.

رئیس سازمان اورژانس کشور نیز در این ارتباط گفت: هلی‌کوپتر امداد در زمان فرود دچار نقص فنی می‌شود و منجر به حادثه می‌شود. خوشبختانه در این حادثه هیچ اتفاقی برای خلبان و کمک خلبان و تکنسین اورژانس رخ نداده است و امدادرسانی به نوجوان توسط تکنسین اورژانس در حال انجام است.

وحدت نژاد رئیس اورژانس 115 کهگیلویه و بویراحمد گفت: بالگرد اورژانس حین نشستن دچار سانحه شد ولی خسارت جانی نداشته و هر 3 سرنشین سالم هستند.

وی با اشاره به اینکه بالگرد اورژانس با هدف اعزام یک بیمار 12 ساله با سابقه بیماری کبدی و تنگی نفس شدید عازم سرآسیاب آجم از توابع بخش دیشموک شده بود، ادامه داد: بالگرد 3 سرنشین شامل خلبان، کمک خلبان و تکنسین اورژانس داشت که خدارا شکر هر سه نفر مشکلی ندارند.
وحدت نژاد این را هم گفت که بالگرد دچار خسارت شدید شده و هم اکنون غیر فعال است و البته باید کارشناسان هوایی نظر بدهند.

این بالگرد به منظور انجام ماموریت برای کمک به کودک 12 ساله با کاهش سطح هوشیاری به دنبال تنگی نفس شدید به محل اعزام می‌شود.‌

ارسال نظر