شناسه خبر : 35536

قاتل نوجوان ۱۷ ساله دستگیر شد

قاتل نوجوان 17 ساله دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی که در جریان یک درگیری نوجوانی ۱۷ ساله را در جنوب تهران به قتل رسانده بود، خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی ولیپور گودرزی گفت: نیمه‌شب سه‌شنبه بیست‌وسوم خردادماه امسال، عوامل انتظامات مستقر در بیمارستان ضیائیان مرگ مشکوک پسر جوانی را روی تخت بخش اورژانس این مرکز درمانی به پلیس گزارش دادند که در پی آن تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به سردخانه بیمارستان رفته و با جسد پسر حدودا ۱۷ ساله اهل کشور افغانستان مواجه شدند. این فرد از ناحیه گردن، قفسه سینه و کتف هدف ضربات مهلک چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده بود.

وی ادامه داد: بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که مقتول با همراهی یکی از دوستانش با آمبولانس اورژانس به این بیمارستان منتقل شده است. در همین راستا در نخستین گام این فرد هدف تحقیق قرار گرفت و به ماموران گفت که قاتل و مقتول هم محله‌ای هستند و این اواخر با یکدیگر به‌خاطر مسائل پیش پا افتاده اختلاف پیدا کرده بودند. در روز حادثه پسر جوان و قاتل در چند مرحله با یکدیگر دعوا کرده بودند، اما قاتل که از مقتول کینه به دل گرفته بود او را در خیابان تعقیب کرد و با شروع درگیری مجدد در یک لحظه با ضربات چاقو مرتکب قتل شد و پس از جنایت سریعا پا به فرار گذاشت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: پس از پایان تحقیقات میدانی در بیمارستان ضیائیان و صحنه قتل، کارآگاهان ماموریت یافتند تا با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهم را شناسایی و نسبت به دستگیری او اقدام کنند. در همین راستا نیز بررسی‌های تخصصی همچنان ادامه داشت تا اینکه اواخر هفته گذشته مخفیگاه متهم مورد شناسایی قرار گرفته و پس از هماهنگی با مقام قضایی این فرد در مخفیگاهش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

ولیپور گودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده گفت: این فرد در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود مبنی قتل پسر جوان اعتراف کرد و گت که به دلیل یک سوییچ یادگاری با مقتول درگیر شده و در جریان نزاع دست به جنایت زده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده، گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار دارد و پس از آن برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا خواهد شد.

ارسال نظر