شناسه خبر : 27688

افزایش بی‌سابقه ورشکستگی شرکت‌ها در ژاپن

 افزایش بی‌سابقه ورشکستگی شرکت‌ها در ژاپن

بیش از ۳۰۰۰ شرکت ژاپنی در ماه آوریل تا سپتامبر ورشکست شدند زیرا کسب و کارها نتوانستند بدهی‌های مربوط به کووید را پرداخت کنند.

 به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، کیودو نیوز به نقل از نظرسنجی توکیو شوکو گزارش داد، تعداد ورشکستگی‌های شرکت‌های ژاپنی در به ماه آوریل تا سپتامبر با ۶.۹ درصد افزایش به ۳۱۴۱ مورد رسید که اولین افزایش در سه سال اخیر بود.

 این شرکت تحقیقاتی گفت که این افزایش از چالش‌هایی ناشی می‌شود که کسب‌وکارهای ژاپنی در بازپرداخت کمک‌های مالی دولت که در پاسخ به همه‌گیری دریافت کرده بودند، مواجه شدند.

تحلیلگران افزودند که موارد ورشکستگی از ماه اوت به دلیل قیمت بالای مواد خام ناشی از کاهش ارزش ین در برابر دلار آمریکا و سایر ارزهای اصلی افزایش یافته است.

این نظرسنجی نشان داد که تنها در ماه سپتامبر، تعداد ورشکستگی ها در ژاپن با ۱۸.۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۵۹۹ مورد رسیده است.

کل بدهی‌های باقی مانده توسط شرکت‌های ورشکسته سه برابر افزایش یافت و به ۱.۷۴ تریلیون ین (۱۱.۷۰ میلیارد دلار) در دوره شش ماهه رسید. یکی از عوامل مهم در این رقم، Marelli Holdings، یک تولیدکننده پیشرو قطعات خودرو بود.

بخش حمل و نقل ۱۶۲ مورد ورشکستگی را به ثبت رساند که ۴۲.۱ درصد افزایش داشته و اولین افزایش در سه سال اخیر بود. این افزایش به دلیل افزایش شدید قیمت سوخت است.

در همین حال، بخش املاک و مستغلات با ۵.۴ درصد کاهش، ۱۰۴ مورد را ثبت کرد که پایین ترین رقم در ۳۰ سال گذشته است.

بخش خدمات در مجموع شاهد ۲۱۵ ورشکستگی بود که بالاترین میزان در میان صنایع مختلف و برای هشتمین ماه متوالی روی داد.

تفکیک منطقه‌ای نشان می دهد که ۲۹ استان، از جمله هوکایدو و کیوتو، شاهد افزایش تعداد ورشکستگی‌ها بودند، در حالی که ۱۶ استان، از جمله اوزاکا و هیروشیما، کاهش را ثبت کردند. دو استان، شیزوئوکا و ناکازاکی، ارقام ثابتی را منتشر کردند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای